Wpis z mikrobloga

Po kilku latach nauki programowania w tym pracy jako front-end doszedłem do wniosku, że nie wiem jak działa auto w css. Kiedy, w jakich warunkach dostosowuje się do zawartości kontenera (czyli w przypadku pustego kontenera będzie 0x0), a kiedy wypełnia pustą przestrzeń na całej stronie?

It really depends on the property you give the value to, different properties behave differently depending on the content and context.


Czym jest ten kontekst, od czego to zależy?

#css #webdev #frontend
  • 10
@tomash-pl: 200px, mimo że ma narzucone auto. Czyli w tym przypadku bierze to z elementu wewnętrznego zamiast zewnętrznego...
Gdy dałem kontenerowi 100% float left wciąż nie działa, elementy są jeden pod drugim xD

Widzę wiele przede mną nauki i zabawy, jakby to jeszcze działało w miarę zrozumiale i zawsze tak samo byłoby znacznie prościej :P
@NoKappaSoldier73: Float działa, ale auto dopasowuje się do contentu, nie do kontenera. Musiałbym dać calc'iem 100%-szerokość 2 divów z boku, ale moje pytanie polegało kiedy i jak to auto działa. Dlaczego tutaj jest do contentu a w innym wypadku jest do pustej przestrzeni kontenera?
@Jurix warto zwrócić uwagę na to, że elementy z różna wartością display zachowują się różnie.
Np.
display: inline przyjmie szerokość i wysokość contentu.
display: block przyjmie dostępna szerokość, a wysokość contentu.