Wpis z mikrobloga

#matematyka #informatyka #studbaza

Mirki i Mirabelki, mam do wyliczenia średnią wieku mieszkańców gminy nowotymskiej ( ͡° ʖ̯ ͡°) . Nie chcę dla każdej gminy rozpisywać 2 kartek obliczeń matematycznych. Czy znacie jakieś lifehaki aby ułatwić sobie rzycie przy tego typu projektach ?
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kuba560x: Chyba wykopefekt, cały wykop próbuje Ci właśnie pomóc:

Wystąpił błąd serwera. Może oznaczać to przeciążenie serwera i problemy z serwerem oraz dłuższą niedostępność aplikacji BDL. W razie wątpliwości skontaktuj się z zespołem BDL pisząc na adres bdl.kontakt@stat.gov.pl
  • Odpowiedz
@kuba560x: Jeżeli masz dane dla gmin - średnią wieku i liczebność każdej, to wystarczy, że weźmiesz wszystkie gminy tego powiatu i policzysz dla nich średnią ważoną.
  • Odpowiedz
@glonstar: w tym rzecz że nie mam policzonej średniej wieku dla poszczególnych gmin, w każdej gminie, spisie ludności mam wymienione ile jest 1 latków, 2 latków, 57 latków itd .... Całą średnią muszę samemu wyliczać
  • Odpowiedz
@glonstar: Dzięki stary, ale dążę do tego aby uniknąć tego żmudnego pisania. Mimo wszystko obliczyć średnią ważoną dla 90-kilku grup wiekowych, dla kilku gmin, to dużo.
  • Odpowiedz