Wpis z mikrobloga

@Flatbat: mirki pomóżcie bo mnie już #!$%@? krew zalewa, mój pc randomowo nie widzi pamięci ram, raz normalnie odpali a raz nie, mam jedną pamięć ram ddr3 i 4 sloty, zmienianie ich nic nie daje, próbowałem inne ramy i jest to samo, czy może mieć znaczenie to że nie mam wszystkich śrub przykręconych, tych montujących płytę główną (masa) #technologia #problemtechniczny #problem #technologia #pc #pcmasterrace #plytyglowne #komputery #skladamkomputer
  • 13
@Flatbat: raczej na przykręcenie bym nie zwalał, bo to zasilacz podaje napięcia, chociaż warto byłoby przykręcić płytę jak należy ;)
Zresetuj BIOS na "twardo" (zworką). Ale prawdopodobnie, jak płyta ma parę lat, to któryś kondensator już nie ma pojemności i świruje napięcie, w efekcie czasem przy starcie są problemy. Zrób reset, zmień bateryjkę, bo to nie kosztuje zbyt wiele, a nie zaszkodzi.
Próbowałem, włożyłem też inny, i nic, płyta to GA-EP43T-S3L, nie aktualizowałem bo w opisie linku który kupiłem i na płycie jest rev 1.0 a nie znalazłem takiej na necie. Po włączeniu komputera, chwile zakręci wiatrakami i tyle
@Flatbat: akurat BIOS do wszystkich trzech rewizji jest ten sam, więc ja bym aktualizował - jak płycie nie będzie pasować to i tak nie powinna puścić.
Zazwyczaj jak płyty zdychają to czasem się odpalają, czasem nie, po prostu układ nie dostaje wystarczającego prądu najczęściej. Tutaj pewnie jest podobnie. Zasilacz oczywiście zawsze warto podmienić, ale jeśli takie zachowanie występuje, to nie sądzę żeby to był zasilacz :/