Wpis z mikrobloga

@blinxdxb: aczkolwiek, muszę przyznać że Dubaj bardzo chętnie bym odwiedził, trochę już na Bliskim Wschodzie (Emiraty to już się nie wliczają chyba w ten podział?) byłem, brakuje mi tego koloru "kawy z mlekiem" na horyzoncie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Tosca303: no rozumiem, większość ludzi łyka newsy jak leci. Czy z TVN czy z TVP czy z CNN, a Ci co się orientują nie mają takiej siły przebicia jak media, żeby to kontrowac. Ja już kilka razy kontrowalem newsy apropos gwałtów w Dubaju, jeden mój post był z płomieniem na głównej ale polskie media jakoś tematu nie powziely, mimo, że większość zagranicznych przeprosiła. Nawet niedawno było podobne story z laska,
  • Odpowiedz
@blinxdxb: Nie wiem jakim sposobem odbierasz to że dzięki bronkowi i tuskowi ZEA ma z nami dobre stosunki, kiedy w ZEA o polityce z grubsza się nie rozmawia XD
  • Odpowiedz
@Dildago: islamisci na plaży w Fudzejrze w strojach kompielowych - ale no dwóch brytyjczyków gejów wywalili za przytulanie czyli tacy islamisci nei islamisci swój honor maja xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
@Vixay: nie bronkowi I Tuskowi tylko bronkowi i kwachowi. Kwach załatwił, że moje prawko polskie mogłem wymienić na lokalne (to #!$%@?, bo załatwił trochę więcej) , a Bronek załatwił, że mogę w C4 kupić polskie jabłka czy kiełbasę w spinneys. I to nie jest mój wymysl tylko przeciez protokoły byly spisane co za co i z czym I są ogólnie dostępne. Próbujesz negowac rzeczywistość?

https://www.gazetaprawna.pl/artykuly/876001,polska-i-zjednoczone-emiraty-arabskie-podpisaly-4-umowy-o-wspolpracy.html

Król Dubaju jakoś ani wczesniej
  • Odpowiedz
@blinxdxb: nawet nie wiedzialem, ze tam taka spolecznosc wykopowa. W grudniu wybieram sie do ZEA na dwa tygodnie. Moze dalbys kilka tipow bo poki co przy przygotowaniach sporo spraw mnie zaskakuje np. Internet mobilny w cenach jak w Polsce w latach 90-tych ;)
  • Odpowiedz
@blinxdxb: Zasługa tego, że dużo wpływowych ludzi w Dubaju uwielbia Europę, i zachęciły Rashida do otwarcia kraju. Bronek w tym wszystkim nic nie zrobił XD To raczej inicjatywa ZEA wpłynęła na podpisanie tego, a nie inicjatywa Polski.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@quisquis:
@von_Bighausen:

Nie chce mi się powielać ogólnodostępnych informacji, wszystko łatwo znaleźć online.

Co do internetu - tak, jest drogi, ale wybaczam, bo należy do państwa, a państwo nie zbiera podatków więc za coś trzeba ten Dubaj budować. Wolę 40mbps za 400pln niż 23%vat, ZUS i dochodowy. Ty pewnie masz 10mbps za 20 PLN ale ile miesięcznie oddajesz państwu? Big picture panowie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@Vixay: daj jakieś źródło, bo ja dałem, do tego tu mieszkam od 2007 i dopiero odkąd Bronek przyjechał mam polskie produkty w sklepach. Ale skoro twierdzisz, że się mylę to na pewno masz coś na poparcie tego.

Na koniec zapamiętaj, że Polska to niestety wciąż nie Europa. ZEA uwielbia UK, ale o Polsce dowiedziało się dzięki paru kumatym politykom. No ale czekam na źródło, że to, że mogę świńska kiełbasę
  • Odpowiedz
@blinxdxb: Sorry, mieszkałem w ZEA 6 lat, więc źródła z internetów Ci nie dam. Po prostu gadałem z kolegami którzy organizowali otwarcie kraju, i zasługa Polski była w tym 0. To raczej szejkowie zobaczyli że mają mniejszość Polską u siebie w kraju i wyszli z inicjatywą.
  • Odpowiedz
@blinxdxb no to trzeba #!$%@? ten PiS na butach bo trzode robią straszną. Tylko otwarli już puche Pandory z 500+, teraz jak jakaś partia nie będzie chciała sypnac plebsowi grosiwa to nie wygra wyborów.

Poza tym na co innego zagłosować. Na po? Też niezbyt dobra opcja. Złodzieje i kretacze tacy sami tylko bardziej wyrafinowani.
  • Odpowiedz