Wpis z mikrobloga

Zawsze mnie śmieszy takie pitolenie liberałków że gdyby firmy prywatne miały wiecej pieniędzy to usługi przez nie oferowane stałyby na najwyższym poziomie o wiele wyższym niż teraz. Oczywiście istnieją setki przykładów że prywatne nie oznacza milard razy lepsze (prywatne szkoły wyższe vs państwowe uniwerystety, prywatne ubezpieczenia które leczą tylko najtańsze choroby, Apple i Samsung które śpią na gotówce a nie potrafią wyprodukować działającego kilka lat smartfona. I wisienka na torcie, akumulatory samochodowe. W naszym klimacie 5 lat to maksymalna żywotność akumulatora, nowe wysiadają po 3-4 latach w większosci ale te wyprodukowane w PRL (gdzie zimy były dużo ostrzejsze) wytrzymywały nawet do 10 lat. Darujcie sobie argumenty że te nowe są 1000x lepsze i nowocześniejsze bo pisałem pracę inżynierską o tym i temat ten jest mi dobrze znany

#antykapitalizm #bekazprawakow #bekazkuca #akap
Pobierz
źródło: comment_vH1KFqPKSL2zddGDmo7ap2GRoGOq4tUu.jpg
  • 35
prywatne szkoły wyższe vs państwowe uniwerystety


@werdum18: ja tam słyszałem, że polskie studia to gównostudia, ale co ja tam wiem

prywatne ubezpieczenia które leczą tylko najtańsze choroby


@werdum18: tanie ubezpieczenia. te, które obejmują więcej, są oczywiście droższe.

Apple i Samsung które śpią na gotówce a nie potrafią wyprodukować działającego kilka lat smartfona. I wisienka na torcie, akumulatory samochodowe. W naszym klimacie 5 lat to maksymalna żywotność akumulatora, nowe wysiadają po
@QuaLiTy132: > Wiesz czemu firmy nie robią sprzętu na 10 lat? Bo nie mają w tym interesu,

@QuaLiTy132: wiem o tym, skąd więc przekonanie że firmy prywatne zarządzające kojeją bedą budować tory i otwierać nowe połączenia? Czy to wynika z chłodnej kalkulacji zysków czy z wiary "wolny rynek lepszy"
że gdyby firmy prywatne miały wiecej pieniędzy to usługi przez nie oferowane stałyby na najwyższym poziomie o wiele wyższym niż teraz.


@werdum18: Coś ci się #!$%@?ło. Nie chodzi o "więcej pieniędzy" tylko o uczciwe zasady i wolność działania.

Oczywiście istnieją setki przykładów że prywatne nie oznacza milard razy lepsze


@werdum18: Nie ma ani jednego takiego przykładu.

prywatne szkoły wyższe vs państwowe uniwerystety, prywatne ubezpieczenia które leczą tylko najtańsze choroby


@
ja tam słyszałem, że polskie studia to gównostudia, ale co ja tam wiem


@Mickson: nawet jeśli to i tak państwowe UJ czy AGH bije na głowę prywatne krakowskie uczelnie, i tak jest w calym kraju.

tanie ubezpieczenia. te, które obejmują więcej, są oczywiście droższe.


@Mickson: znajdź ofertę prywatnego ubezpieczenia króre leczy białaczkę i nowotwory z hospitalizacją a nie tylko konsultacje

kolega wyżej wyjaśnił oba


@Mickson: kolega ze screena, tłumaczył
Sztuczne napędzanie gospodarki poprzez sztuczny konsumpcjonizm


@rzuberbozy: To domena Keynsizmu, a nie kapitalizmu. Kapitalizm zmusza do oszczędzania i zachęca do magazynowania zasobów, by sprzedać je z zyskiem wtedy gdy będą bardziej potrzebne.
Te rynki są bardzo silnie regulowane, jeśli zgodę na otwarcie szkoły daje minister to nie można mówić o prywatnej konkurencji. To bardzo złe przykłady.


@Jah00: naprawdę wierzysz że gdyby można było od tak zakładać wszędzie prywatne uczelnie to mogłyby one konkurować z PW czy AGH? Czy tylko fakt że zgodę na otwarcie musi wydać MNiSW determinuje że prywatne są słabsze niż państowe? Przeciez to wyższy level bezgranicznej wiary w rynek. "Prywatne
nawet jeśli to i tak państwowe UJ czy AGH bije na głowę prywatne krakowskie uczelnie, i tak jest w calym kraju.


@werdum18: w kraju. nie na świecie.

znajdź ofertę prywatnego ubezpieczenia króre leczy białaczkę i nowotwory z hospitalizacją a nie tylko konsultacje


@werdum18: takie? https://www.nn.pl/rakowi-wspak

do 40% kwoty ubezpieczenia otrzymujesz zaraz po diagnozie. [...] Kolejne wypłaty dostosowane są do sposobu leczenia (np. 20% za operację, do 25% za chemioteriapię, do
naprawdę wierzysz że gdyby można było od tak zakładać wszędzie prywatne uczelnie to mogłyby one konkurować z PW czy AGH?


@werdum18: xD Nie, nie mogłyby konkurować, bo nie byłoby PW ani AGH. Żeby szkolnictwo dobrze działało trzeba wszystko sprywatyzować i skasować wszystkie przepisy tego dotyczące, a potem poczekać 20 lat by rynek się rozwinął i dostosował do potrzeb, co ty myślisz, że w jeden dzień naprawisz edukację, która się degenerowała przez
Żeby szkolnictwo dobrze działało trzeba wszystko sprywatyzować i skasować wszystkie przepisy tego dotyczące, a potem poczekać 20 lat by rynek się rozwinął i dostosował do potrzeb,


@Jah00: to jest sedno mojej pierwszej wypowiedzi. To co napisałeś to czysta wiara, religia wolnego rynku. Nie ma żadnych przesłanek że wtedy szkolnictwo bedzie miało wyższy poziom niż teraz.
@werdum18: No niektórzy już tak mają, że nie umieją myśleć i wyciągać wniosków i w grawitację też by nie uwierzyli gdyby im cegła na głowę nie spadła.

Są dziesiątki i setki przykładów co się stało po prywatyzacji czy uwolnieniu danej branży, choćby pojawienie się McDonaldsów w miejsce PRL-owskich barów mlecznych w Polsce. Mówienie o tym że nie ma przesłanek w obliczu jawnych dowodów przypomina mi tylko sektę płaskoziemców. I nie chodzi
Są dziesiątki i setki przykładów co się stało po prywatyzacji czy uwolnieniu danej branży,


@Jah00: i żaden z tych setki przykładów nie dotyczy stricte oświaty tylko właśnie głownie gastronomii, mcdonaldsów, kebabów i paróweczek

Mówienie o tym że nie ma przesłanek w obliczu jawnych dowodów przypomina mi tylko sektę płaskoziemców


@Jah00: problem w tym że to nie są dowody xD Takim dowodem w przypadku Polski byłoby dopiero taka uczelnia prywatna która
@werdum18: Osobiście byłem już zmęczony rozmową z tym delikwentem. Każdy zdrowo myślący człowiek wie, że ideologiczna prywatyzacja wszystkiego i wszędzie prowadzi do powstawania wysp. Dobrobytu z jednej strony i syfu w innych miejscach. Rolą państwa jest to równoważyć. Ot choćby po to, żeby dało się mieszkać z dala od miast i dojechać pociągiem czy autobusem do pracy.
Nigdy i nigdzie nie jest tak, że rynek wszystko załatwi. Jedyne do czego rynek
@QuaLiTy132: firmy używają tańszych podzespołów dzięki temu możesz kupić telewizor za jedną pensję z pewnym poziomem awaryjności, lub za 10 pensji z dużo niższym. obecna przeżywalność sprzętu elektronicznego jest wynikiem optymalizacji stosunku jakości do ceny.
i żaden z tych setki przykładów nie dotyczy stricte oświaty tylko właśnie głownie gastronomii, mcdonaldsów, kebabów i paróweczek


@werdum18: Bo nie musi dotyczyć. Działa to dokładnie tak samo. Przykłady podaje się proste po to by nawet taki głąb jak ty mógł to zrozumieć, a nie dlatego że nie ma innych przykładów. Jak chcesz to znajdziesz nawet przykłady bonu oświatowego i jego wpływu na rynek. Tylko trzeba się zainteresować i poczytać, co
Osobiście byłem już zmęczony rozmową z tym delikwentem. Każdy zdrowo myślący człowiek wie, że ideologiczna prywatyzacja wszystkiego i wszędzie prowadzi do powstawania wysp. Dobrobytu z jednej strony i syfu w innych miejscach. Rolą państwa jest to równoważyć. Ot choćby po to, żeby dało się mieszkać z dala od miast i dojechać pociągiem czy autobusem do pracy.

Nigdy i nigdzie nie jest tak, że rynek wszystko załatwi. Jedyne do czego rynek jest zdolny,
Oczywiście istnieją setki przykładów że prywatne nie oznacza milard razy lepsze (prywatne szkoły wyższe vs państwowe uniwerystety,


XD w Polsce może tak,w USA nie. Trudno prywatnym uczelniom konkurować z molochami które istnieją od setek lat, mają wyrobioną opinię i są bardzo konkurencyjne celowo bo dają edukację bez opłat (z podatków innych ludzi)

prywatne ubezpieczenia które leczą tylko najtańsze choroby,


No jakoś w USA ludzie żyją średnio dłużej niż w cudownym naszym NFZcie
ja tam słyszałem, że polskie studia to gównostudia, ale co ja tam wiem


@Mickson: oho, widzę że mam zapewne do czynienia z urodzonym geniuszem studiującym na MIT ( ͡° ͜ʖ ͡°)

nawet jeśli to i tak państwowe UJ czy AGH bije na głowę prywatne krakowskie uczelnie, i tak jest w calym kraju.

@werdum18: w kraju. nie na świecie.


@Mickson: przecież nawet w USA wśród najbardziej