Wpis z mikrobloga

Widział ktoś może jakąś listę sylab w języku polskim?

Tak, wiem można samemu sobie przeczytać zasady tworzenia sylab i je wygenerować, no ale jak by już gdzieś była to po co się męczyć ( ͡° ͜ʖ ͡°) .

Po co mi to.
A no chcę córkę czytać i na razie wydrukowałem "parę" podstawowych sylab i się bawimy w układanie wyrazów. Na razie bardzo chcą (bo w sumie młodszy syn też się bawi), ale czuję, że jak to dzieciom szybko się przeje i wymyśliłem, że wspólnie zrobimy grę coś a la scrabble tylko sylabowe. (piszę "a la" bo muszę znaleźć balans między tym w co ja bym chciał grać a tym w co oni ;) )

W związku z tym, chcę wybrać N sylab, z których da się ułożyć jak najwięcej wyrazów no ale aby to policzyć, to potrzebuję wszystkie dostępne sylaby. No jak nie znajdę, to od biedy sobie je wygeneruję, ale jak wspomniałem po co wyważać otwarte dni.

#jezykpolski #sylaby w sumie #tatacontent (pewnie już ktoś badał temat sylab i nauki czytania) #pytaniedoeksperta #grybezpradu (bo może już taka "gra" istnieje :) )
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

utaj przydatny filmik, na początek wystarczą te sylaby: by, ry, u, ky, ly, y, ny


@supertomek: o kur, oplułem monitor :P

szkoda że tak mało humanistów potrafi programować...


@MilionoweMultikonto: to fakt nawet nie wiedzą jak to może być przydatne. I tym samym przypomniałeś mi, że mam w rodzinie polonistkę, wygeneruję i jej podrzucę czy to ma sens.
  • Odpowiedz