Wpis z mikrobloga

Mirki czymejcie mje, bo żem się oburzył! Po skończonym dniu pracy postanowiłem sobie dogodzić i nabyć #xboxone w wersji X. Z pieknym kartonikiem pod pachą, z uśmiechem na ryjcu podchodzę do kasy, informuję, że chcę zapłacić kartą i *BIIIIIIP* Nie działa, transakcja odrzucona. "Jak to?" zastanawiam się na głos i proponuję by sprawdzić jeszcze raz. Odrzuca mi raz za razem. Proszę panią kasjerkę by przetrzymała, skoczę do bankomatu i zapłacę gotówką. Całe szczęście bankomat za rogiem, więc daleko nie mam, ale tu kolejny zonk! "Kwota jaką próbujesz wypłacić jest wieksza niż środki dostępne na koncie".. "A niech Cię pierun!" myślę w głowie. "Nie może być!". Szybko wchodzę na stronę banku, sprawdzam stan konta, ale tu jest wszystko ok. Dzwonię na infolinie i pani informuje mnie, że mają chwilowy problem z płatnością kartą i z wypłacaniem pieniedzy z bankomatów. Na pytanie co zrobić, podpowiada by próbować dalej, albo wypłacić w oddziale. Wsiadam w taxi, przejechałem przez 4 oddziały które były zamknięte lub zlikwidowane, bo jak się okazuje na domiar złego bank mój wybrał sobie właśnie ten moment na przemiane w Santander. Ale 5tys km obok jest oddział Santandera, może tam pomogą! "Niestety, proszę iść do Deutche Bank" słyszę.. "Ale deutche jest zlikwidowane, bo to już w połowie Santander Wy tępe #!$%@?!" odpowiadam, na co zostaje odesłany bez niczego. Bliki i android pay, apple pay i inne pay również nie działają w tym z tyłka słonia banku. Parę miesięcy temu była huczna impreza, zakończona 5 godzinnym pokazem sztucznych ogni, bo w #deutchebank wprowadzili karty zbliżeniowe! Szkoda, że już zmieniają się w Santander, bo do końca swoich dni wszystkim znajomym, znajomym znajomych, dzieciom, wnukom, wnukom dzieci i dzieciom wnuków bym ten pieprzony, przeklęty przez gęś chorą na kiłę bank odradzał. Na pohybel im, tfu! (°°
PS: Może doradzicie.. Gdzie najlepiiej obecnie przenieść konto we wtorek?

#zalesie #banki #przegryw #bankowosc ##!$%@?
  • 16
@FHA96: Wiesz, potrzebuję konta na którym mogłyby leżeć pieniądze przeznaczone na wszelkie wydatki. Opłaty cykliczne, jakies zachcianki, taka kasa z przeznaczeniem na wydanie. Chciałbym by nie trzeba było płacić za prowdzenie konta (db sobie liczyło. Co prawda niewielkie sumy ale jednak!), chciałbym by z jak najwiekszej ilosci bankomatów można było pobierać kasę bez prowizji (db pozwalało jedynie na euronet, które sukcesywnie znikają z miasta zastępowane przez planet cash). Chciałbym by można
@FILEmoniusz: Wiele może się wydarzyć i pieniędzy z konta nie odzyskasz przez długi czas dlatego rozsądnie jest trzymać twardą walutę
Wiem że to z perspektywy dnia codziennego może wydawać się mocno nierealne żeby stracić dostęp do swoich pieniędzy na koncie ale cóż
No powiem Ci, że pierwsze wrażenie to zrobił jak HGW na konwencie przeciwników rotacyzmu


@FILEmoniusz: łączenia banków zawsze były bolesne więc nie brał bym tego jako wyznacznik jakości.
W Santanderze masz bezpłatne prowadzenie konta, wypłaty ze wszystkich bankomatów też ale nie kartą a BLIKiem w a apce mobilnej. Nie dość, że bezpieczniej niż wypłaty kartą to jeszcze za darmo.
Karta do konta może być darmowa jak się zrobi kilka transakcji. Apple
@FILEmoniusz: Dzwoniłem przed chwilą na infolinię (4 raz w przeciągu 2 dni) i ch#je z banku dalej nie wiedzą kiedy naprawia ten problem. Zajebiście po prostu. Na żadnej stronie (db/santander) nie ma do tej pory informacji, że jakakolwiek awaria ma miejsce. Nie wiem co oni #!$%@?ą, przecież masa klientów przez to im ucieknie. Oczywiście wcześniej informowali, że przenosiny nie będą miały wpływu na płatność kartą/wypłatę z bankomatu (do tej pory jest