Wpis z mikrobloga

orietnujecie się w starym budownictwie ryglowym jak najlepiej zrobić #remont podłogi ze starych desek która się zapadła.. czy przyczyną były położone panele i ich izolacja co trzyma wilgoć? czy dawać ją ponownie..?

i czy w tym budownictwie pod ścianami między pokojami na poziome tej podłogi na pewno zawsze są cegły, a nie jakieś belki? jeszcze nie doszedłem do ściany, ale wczesniej podłoga trzymała sie na belkach..

może być lipa jak dali dużą belkę pod ścianę i terez spróchniała.. bo jak wymienić nowe belki pod podłogę i je wsunąć pod ścianę..?

coś jak tutaj http://images38.fotosik.pl/54/ce3882e69cb49e8e.jpg

:-(

na pewno trzeba dać płyty osb, jakąs izolacje ale czy znowu pod panele? czy to nie grozi zgniciem belek?

czy to wszystko da sie jakos dodatkow zabezpieczyc, zaimpregnować na parę lat?

#budownictwo #ciekawostki #remontujzwykopem #architektura #budujzwykopem #dom #mieszkanie
j777 - orietnujecie się w starym budownictwie ryglowym jak najlepiej zrobić #remont p...

źródło: comment_N1mbgmqyUajujAySs10aDJgFZNrM7uDZ.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
@r4et5: nie wiem jak to się tam nazywa czy może Konstrukcja szachulcowa , ale chodzi o podłogę i strop.. na logikę pewnie wszystko opierali na belkach, również ściany wewnetrzne..

pytanie za 100 pkunktów czy belki od podłogi drewnianej wchodziły, podtrzymywały te od ścian czy tylko może łączyły się z nimi pod kątem prostym..

pierwsze wyjście było bardzo ryzykowne, bo można przewidzieć że takie belki często są do wymiany i przegnicia, wystarczy
j777 - @r4et5: nie wiem jak to się tam nazywa czy może Konstrukcja szachulcowa , ale ...

źródło: comment_2bCFdSQjey5SWkgkHoVGcPSAJCK0QPay.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@j777 generalnie, jak chcesz zrobic remont a masz posadzke na legarach jak zrozumialem to najlepiej wymienic legary jezeli sa w zlym stanie i wymienic posadzke do toego dobra izolacja przeciwwodna jezeli wystepuje problem z woda i przeciwwilgociowa. Legary nie powinny laczyc sie z tymi w scianach, a jak sie lacza to na wpusty, nie powinny calym przekrojem legara. Jezeli jednak byly by w calosci, to wymieniaj po jednej i tyle ni sie
  • Odpowiedz
@r4et5: wiem, ale problem nawet jak to się uda co dalej?

wczesniej na deski od podłogi położono izolację i panele

nie wiem własnie czy ta izolacja nie rozwaliła podłogi bo była cała wilgotna i jak znowu się to powtórzy to belki te od ścany w końcu tego nie wytrzymają?

jeżeli ich stan będzie średni czy da sie jednak je wesprzeć tymi legarami, tak na wszelki wypadek i potem izolować.. żeby nie
  • Odpowiedz
  • 0
@j777 izolacja powinna byc pod legarami jezeli leza tak jak na 1 rysunku, zeby wymienic taka belke pod sciana to musisz rozebrac sciane, chyba ze znajdziesz jakiegos majstra co ma na to sposob, ale ja nie slyszalem o niczym takim.
  • Odpowiedz
@r4et5: pod legarami jest jakaś papa czy coś ze smoły, ale jak są płyty osb i panele to czy dawać izolacje do paneli..

sciana sie trzyma niezależnie do tych belek podłogowych, raczej myśle tylko nad dodatkowym wsparciem i ochroną drewna na przyszłość
  • Odpowiedz