Wpis z mikrobloga

#tatry #gory #turystyka

Czołem Tatromaniacy, górołazy! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Podrzućcie jakąś trasę jednodniową, żeby dało się przejść bez raków (aktualnie chyba nie ma za bardzo śniegu w Tatrach?). Taką od parkingu do parkingu na max 8 godzin z czasem na herbatkę ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Wymagania: trochę żelastwa mile widziane, bez wielkich ekspozycji, bo jedzie z nami nowy kolega, ale też troszkę fajnych elementów żeby było ciekawie i intrygująco. Coś o jeden poziom łatwiejszego niż Rysy i Kościelec, że tak to obrazowo i kolokwialnie ujmę bo tam byłem i mam porównanie.
Biorę po 200 złotych z konta każdej drużyny i słucham Państwa.
  • 12
@boa_dupczyciel: palenica -> d5sp -> szpiglasowa -> moko -> palenica
kuźnice -> hala gąsienicowa -> przełęcz świnicka -> świnica -> kasprowy -> kuźnice
kiry -> przysłop miętusi -> małołącznik i teraz jak chcecie w to samo miejsce to wio na krzasanicę później ziolonym na ornak i do kir, jak wracacie w inne miejsce to wio na kope kondracką i później szybko giewont i spowrotem do kuźnic
https://zieloniwpodrozy.pl/malolaczniak-przyslop-mietusi-czerwone-wierchy/
@jaras2: dzięki
trasa 1. odpada bo jest moko-palenica a ostatnio nas ten kawałek prawie zabił ( ͡° ͜ʖ ͡°)
trasa 2. spoko, ale byliśmy na świnicy w zeszłym miesiącu, więc chcemy coś innego
no i właśnie trasa 3. - to chyba będzie dokładnie to czego szukamy :)
@boa_dupczyciel: Dolina Roztoki - Pięć Stawów - Zawrat - Murowaniec - Kuźnice. Ale czy na Zawracie nie ma śniegu, to nie wiem :) No i zejście z Zawratu nieco trudniejsze niż Kościelec chyba - ale to już każdy sobie określa sam :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@jaras2: przeszliśmy kiry-kobylarz-czerwone-ornak-kiry. Fajna trasa mimo ze długie zejście ale podejście mega szybkie i niemęczące. Niestety cała wędrówka po czerwonych wierchach była w mleku i marznacym wietrze, nie było nic widać. Za to zejście z Ciemniaka było komiczne, trochę już zeszło mleko ale wiatr był rekordowo mocny i ludzie nie dawali rady wychodzić, widzieliśmy dziewuchy na czworaka ale i my trochę uwazalismy zeby nas nie zwiało.
Pobierz boa_dupczyciel - @jaras2: przeszliśmy kiry-kobylarz-czerwone-ornak-kiry. Fajna trasa ...
źródło: comment_RpLWxApzrXoFGNKZLk6DNticccNbt8De.jpg