Wpis z mikrobloga

Ja: Mamo, dzisiaj nie zdążę, bo idę odebrać nowy paszport.
Matka: Po co paszport wyrabiasz, jak zaraz ślub bierzesz.
Ja: A co ma paszport do ślubu?
Matka: No nazwisko.
Ja: Jakie nazwisko?
Matka: Zmienisz nazwisko po ślubie.
Ja: Kto Ci to powiedział? Nic nie zmieniam.
Matka: Boże, co za wstyd dla rodziny. Co za wstyd...

Do dzisiaj nie rozumiem jak to jest że ojciec z nią wytrzymuje. #zalesie #slub
  • 163
  • Odpowiedz
@jowanka Zaraz wszystkie niezależne kobiety będą miały 2 nazwiska i ich dzieci też. Potem chlopak X-Y spotka się z dziewczyną A-B i ich wspólne niezależne dzieci będą miały nazwiska X-Y-A-B jak w hiszpańskiej telenoweli xD
  • Odpowiedz
@Jowanka: mi też by było przykro jakby żona nie chciała zmienić nazwiska na moje; ja wiem że niby nie trzeba, ale jakoś tak... próba bycia oryginalnym na siłę, jak dla mnie. I też takie trzymanie dystansu - niby małżeństwo, ale jednak nazwisko se zostawię swoje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Oczywiście są wyjątki, o których już tu wspomniano, jak wyrobiona marka zawodowa/naukowa itd przy danym nazwisku (jak
  • Odpowiedz
@Jowanka: bo taka jest tradycja i tak się zazwyczaj robi, że żona przyjmuje nazwisko męża.
ja wiem że niby nie trzeba, ale jakoś tak... próba bycia oryginalnym na siłę, jak dla mnie. I też takie trzymanie dystansu - niby małżeństwo, ale jednak nazwisko se zostawię swoje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@Jowanka Ja też nie rozumiem zabiegu ze zmianami nazwisk, tak samo nie miałbym za źle, że moja partnerka wolałaby wybrać swoje, niż zmieniać. Ale jednak dzięki mają mieć moje i basta ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Jowanka bez zmiany nazwiska jest łatwiej. Nie trzeba latać po różnych instytucjach zmieniać, nie trzeba wymieniać dokumentów czy zmieniać nazwiska po rozwodzie ( ͡º ͜ʖ͡º)


Może zadam głupie pytanie, ale w nawiązaniu do tego co napisałaś: ja zmieniłam tylko dowód, poinformowałam pracodawcę i bank i się tak teraz zasatanawiam jakie inne "różne instytucje" muszę oblecieć, bo szczerze wydawało mi się że już mam wszystko z głowy...
  • Odpowiedz
@Jowanka prawko wymienię jak mi sie skończy ważność niedługo, paszport specjalnie wyrabiam po ślubie dopiero, dowodu rejestracyjnego brak. Już się bałam, że faktycznie jest milion rzeczy do załatwienia...
  • Odpowiedz
@Jowanka w banku powiedzieli mi że nie wymienią dopóki jest ważna bo nie ma sensu, u mojej koleżanki w innym banku mowili to samo. A tym się akurat zdziwiłam :)
  • Odpowiedz
Nazwisko na drzwiach wejściowych czy domofonie ma nie być żadne. #rodo


@Jowanka: RODO ci nie zabrania z własnej woli wywiesić tabliczkę z nazwiskiem na drzwiach :)
  • Odpowiedz