Wpis z mikrobloga

Ja: Mamo, dzisiaj nie zdążę, bo idę odebrać nowy paszport.
Matka: Po co paszport wyrabiasz, jak zaraz ślub bierzesz.
Ja: A co ma paszport do ślubu?
Matka: No nazwisko.
Ja: Jakie nazwisko?
Matka: Zmienisz nazwisko po ślubie.
Ja: Kto Ci to powiedział? Nic nie zmieniam.
Matka: Boże, co za wstyd dla rodziny. Co za wstyd...

Do dzisiaj nie rozumiem jak to jest że ojciec z nią wytrzymuje. #zalesie #slub
  • 163
  • Odpowiedz
@wojciech-ko: Oprócz Ciebie ktoś jeszcze pisał coś o beta cocku i beta samcu. Pantoflarstwo? Ja powiedziałem, że nie mam zamiaru zmieniać swojego nazwiska i moja potencjalna przyszła żona ma wolną rękę. Może wziąć moje, może mieć podwójne albo zostać przy swoim. Za nic się nie obrażę. Wręcz zachęcam do zostania przy swoim bo wiem, że mnie ta zmiana by bolała więc nie mogę oczekiwać tego od drugiej strony. Jeżeli równe
  • Odpowiedz
  • 2
@Jowanka to im powiesz ze od teraz się nazywasz tak i tak. Sorry ale jak widzę już łączone nazwisko to mam jakieś myśli ze kobieta "niezależna". .zostawia sobie furtkę do wyjścia i nie jest oddana w pełni mężowi .....wiem ale nic nie poradzę ze mam takie myśli. ..( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Jowanka: ja biorę ślub za rok. Szczerze powiedziałem mojej narzeczonej, że mi jest obojętnie czy będziemy mieć wspólne nazwisko, czy zostanie przy swoim. Wybrała zmianę nazwiska, ale uważam że nie ma nic na siłę i nie powinienem narzucać czegoś, czego nie chce.
  • Odpowiedz
@G433N: Też mam takie wrażenie. Podwójne nazwisko jest fajne, jak się ma samemu podwójne. Np. Korwin-Mikke ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dla mnie byłoby to uwłaczające jako mężczyzny.

@wojciech-ko: Szkoda że jednocześnie wielu facetów dziwi się, że kobieta też nie chce zmieniać nazwiska. ;)

no przyjęło się że żona
  • Odpowiedz
A wesele, białe suknie i inne pierdoły za miliony monet są/będą?


@Spaniard: Oczywiście, że nie. Ślub cywilny, obiad dla rodziny, potem jedziemy w podróż gdzieś daleko, a jak wrócimy to impreza dla znajomych, ale taka luźna, absolutnie nie w stylu wesela.
  • Odpowiedz
@ragdolka: I jeszcze w kancelarii oczywiście pełny dress code. Nie płacą Ci przez pierwsze 3 miesiące, potem mniej niż minimalna (zlecenie na 20 godzin w tygodniu, robisz 50) a masz chodzić ubrana w kostiumy i garnitury.
Się jej nie dziwię, że jak poszła pracować do działu prawnego w firmie IT, to sobie jebnęła włosy na różowo celem psychicznego odreagowania :D
  • Odpowiedz
@piker: Kultura i tradycja mają to do siebie, że to nie są przepisy prawne, więc jak sie komuś nie podoba, to można nie stosować.


@Jowanka: Oczywiście, że tak. Dlatego nikt nie zmusza kobiety do zmiany nazwiska, jednakże może ponosić tego nieprawne konsekwencje w postaci ostracyzmu środowiska czy też kręgu kulturowego, dla którego ta tradycja jest ważna i szanowana. Czego tu nie rozumieć? Wolność to nie tylko to, że
  • Odpowiedz
Ze mną ojciec ma poglądy wspólne. To z matką zawsze jest problem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Jowanka: Właśnie o tym piszę. Pomyśl o tym w kontekście jego sytuacji prawnej gdyby chciał przestać wytrzymywać z Twoją Mamą i poszedł w siną dal. Teraz jak jesteś pełnoletnia nie miałby problemu ale jak miałaś mniej niż 13 lat to wpadłby na ścianę polskiego systemu prawnego i po prostu pewnie
  • Odpowiedz