Wpis z mikrobloga

Ja: Mamo, dzisiaj nie zdążę, bo idę odebrać nowy paszport.
Matka: Po co paszport wyrabiasz, jak zaraz ślub bierzesz.
Ja: A co ma paszport do ślubu?
Matka: No nazwisko.
Ja: Jakie nazwisko?
Matka: Zmienisz nazwisko po ślubie.
Ja: Kto Ci to powiedział? Nic nie zmieniam.
Matka: Boże, co za wstyd dla rodziny. Co za wstyd...

Do dzisiaj nie rozumiem jak to jest że ojciec z nią wytrzymuje. #zalesie #slub
  • 163
@Jowanka: akcja sprzed 2ch dni - odtworzę rodzicielkę na dworzec (wraca do domu po odwiedzinach weekendowych) -
Mnie to dobrze jest jak nie ma się za dużo pieniędzy - pieniądze to problemy
Ale mamo - pieniądze bardzo pomagają - mam przecież mam 2ke małych dzieci - wydatków jest sporo, a warto mieć odłożone oszczędności w razie „w”
Jak kto ma za dużo pieniędzy to mu właśnie dzieci dla okupu porywaja, ja
@Jowanka: cóż - całkiem możliwe - całe życie w mieścinie >20k mieszkańców - jedna, ciągła posada nauczyciela w podstawówce. Mnie się jakoś powiodło i się ciagle rozwijam i doszkalam. Mamy totalnie odmienne poglądy, ale nauczyłem się już z nią nie dyskutować na tematy kontrowersyjne, a jeżeli ona zarzuci jakiś dziwny temat to wysłucham i zapomnę - szkoda czasu ma walkę z wiatrakami. I tak widzę ja 2-3 razy do roku.
@Jowanka: moi się rozstali jak miałem 15 lat - jeden problem do rozkminy z głowy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pewnie to kwestia przyzwyczajenia i lenistwa by coś zmienić i się komunikować.
@nipanimaju: Osoba mająca typową pracę gdzieś, na etacie ma masę biegania i załatwiania. A co dopiero ktoś, kto prowadzi firmę, która mimo że milionowych zysków nie przynosi, to ma na tyle pokomplikowaną strukturę, że jesteś wspólnikiem i członkiem zarządów 4 spółek...
@Jowanka: Zmiana nazwiska to proces który przejdziesz raz na samym początku małżeństwa i potem zostaje.

Natomiast przez całe życie żyjesz z jednym gościem. Jeżeli macie całkowicie różne nazwiska, to przez całe życie będziecie spotykali się z tak błahymi problemami, jak na przykład zaproszenia na ślub, dostarczanie poczty, czy nazwisko na drzwiach wejściowych czy domofonie. Takich małych rzeczy, które jednoznacznie identyfikują małżeństwo, a których się pozbywasz przez decyzję o nazwisku jest na