Wpis z mikrobloga

Hej świry. W skrócie: po białku mnie trochę mdli. Biorę dwie porcje (dwie miarki), zalewam 400 - 500 ml wody i tak zażywam. Jest to białko od sfd smak biała czekolada. I mam do was oto takie pytanie. Zmienić białko, mniej tego białka, więcej wody, mniej wody?
#mikrokoksy
  • 17
  • Odpowiedz
@Primusek: olaboga. 60g białka naraz?! Nic dziwnego, że cię mdli. Staraj się to jakoś zbilansować. Samo białko też może mieć znaczenie - kezeina vs serwatka. Możesz mieć uczulenie na kazeinę i stąd dolegliwości. A jeśli chodzi o proporcje, to pokombinuj, ja np wolałam mniej wody i łyknąć porcję na raz albo dodać białko do czegoś, bo samo nigdy mi nie smakowało
  • Odpowiedz
@james_white: mleko jednak trochę spowalnia trawienie białka (tłuszcz, kazeina) plus podbija dolegliwości. Ogółem mleka nie polecam pić w ogóle, a już na pewno w połączeniu z odżywką serwatkową, która jest po to, żeby wchłaniała się szybko
  • Odpowiedz
@james_white: generalnie mleko krowie składa się z kazeiny i serwatki w proporcjach 80-20, kazeina jest wolno trawiącym się białkiem, które może być spoko na noc (o ile nie masz uczulenia, bo wtedy będzie soczyste pierdzenie ;D), ale po treningu raczej chcesz takie co wchłania się szybko - serwatkę. Mleko ze względu na dużą zawartość kazeiny będzie zatem spowalniać trawienie. To samo raczej jest z przetworami mlecznymi, ale nie jestem pewna. Białko
  • Odpowiedz