Wpis z mikrobloga

Napisałem samodzielnie pierwszą stronę w #react i byłbym bardzo wdzięczny za opinie.

https://kitchen-planer.firebaseapp.com/projekt/parametry-kuchni
https://github.com/Bruinen90/kitchen-planner

Wiem, że interfejs póki co wygląda jak kupa a poradniki nie istnieją, ale póki co skupiłem się na części "obliczeniowej". Gdyby ktoś miał zamiar tego faktycznie użyć to w sumie mogę dopisać część "poradnikową" strony. Sprawdzałem wszystkie obliczenia i lista zakupów jest prawidłowa, więc na upartego można przy użyciu tej strony wstępnie zaplanować sobie meble z okuciami Bluma.
#programowanie #frontend i może kiedyś #programista15k
Nigolak - Napisałem samodzielnie pierwszą stronę w #react i byłbym bardzo wdzięczny z...

źródło: comment_ZWxyH5kt8HnPXGrnLtvDYrPYAoRa3rIl.jpg

Pobierz
  • 19
@Rst00: jak zaczynałem to pisać, nie planowałem nikomu pokazywać, stąd taki bałagan językowy. W sumie faktycznie należało by usiąść i to ujednolicić :-)
Z punktu widzenia użytkowania - uciążliwe. Strasznie dużo klikania, trzeba długo kombinować zanim dostanie się jakąkolwiek wizualizację/szkic. Dlaczego nie drag'n'drop? Raczej widziałbym to jako katalog gotowych szafek do przeciągania i opcjonalny panel do zmiany ich parametrów.
Ale żeby nie było jak na Elektrodzie, propsuję pomysł - sam bym skorzystał kilka miesięcy temu ;)
@Nigolak:

Merytoryczne uwagi co do kodu:
1. Polskie nazwy plików i klas
2. Auxx? Po co? Masz React.Fragment
3. Brak dekonstruktorów w obiektach. Ciągle this.props.XXX, this.props.YYY
4. W App masz mapStateToProps i mapDispatchToProps gdzie masz z 70% nieużywanych rzeczy. IDE Ci nie podkreśla takich rzeczy?
5. Zamiast robić np.

{this.props.kitchenParamsValid ? null : }
to zrób {!this.props.kitchenParamsValid && }
a najlepiej nad returna daj

if (this.props.kitchenParamsValid) {
return ;
}

6.
@Rst00: dzięki za rady, podaj adres albo paczkomat na prv to podeślę piwo :D

Nazwy plików właśnie zmieniam, miałem trochę kłopot z tłumaczeniem słownictwa "meblarskiego" i poszedłem na łatwiznę, a potem już tak zostało.

{this.props.kitchenParamsValid ? null : }
Co jest nie tak z tą formą, chodzi tylko o przejrzystość kodu? Bo w sumie używam jej notorycznie zgodnie z tym czego nauczyłem się na jednym z kursów.

O funkcji isDesktop (a
@kot_gagarina: ale przecież to jest właśnie React - masz tutaj JSX'a i piszesz "HTML'a" w środku JS'a. Na tym to właśnie polega. Można sobie to też rozbić na odpowiednie komponenty żeby zminimalizować ten "mix".
@Nigolak:

Co do tej formy to ona jest po prostu brzydka i wykonuje niepotrzebną pracę - zwraca nulla. Poczytaj sobie o conditional rendering i tam najczęściej jest forma {jakasZmienna && } i Komponent zostanie wyrenderowany tylko wtedy jak jakasZmienna będzie "true". W takim jednak przypadku jak Ty masz czyli Redirect polecałbym jednak robić ifa przed returnem dla zwykłej czytelności. Nie musisz wtedy się zastanawiać i zagłębiać w środek kodu tylko od
@Rst00: No tak. Wydawało mi się jednak że w ten sposów realizujemy mniejsze fragmenty, przy większych raczej użyłbym template'a. Ale faktycznie to ja mogę mieć naleciałości i przyzwyczajenia z innych technologii.
@Rst00 przepraszam że Ci głowę zwracam, ale ostatnie pytanie. Czy tego typu projekty (po dopracowaniu oczywiscie) nadają się do portfolio gdyby kiedyś postanowił zostać #programista15k czy lepiej się skupić na czymś "wiekszym" albo innego rodzaju?
@Nigolak: takiej wielkości projekt jest odpowiedni, nie ma sensu robić kombajnu. Lepiej skupić się na właśnie takiej wielkości site'ach i brać się za kolejne projekty. Z czasem nabierzesz na tyle doświadczenia że jak wrócisz do tego obecnego projektu to sobie pomyślisz: "panie, a kto to panu tak #!$%@?ł? O czekaj, to mój kod przecież". Wtedy cykniesz refactor i będzie jeszcze lepszy wpis do portfolio. Od strony graficznej przydałoby się to trochę