Wpis z mikrobloga

Właśnie zrobiłem sobie z nudów mały (czyt. ponad 2h) trip po postach i komentarzach na temat przeróżnych diet z udziałem Panów @NooB1980 @bst @bdm_bq @IntruderXXL i @Kasahara.
Szczerze mówiąc nie polecam, bo można dostać #!$%@? ()
Zaczęło się od tego, że chciałem poczytać na spokojnie w końcu o tym całym #dodzo. Niestety bardzo ciężko cokolwiek wywnioskować czy wynieść jakieś informacje z postów @NooB1980. Jedyne co mi się udało wygrzebać z góry dziwnych informacji, to że trzeba jeść mało białka, mało węgli i w opór tłuszczu głównie zwierzęcego.
Taki system całkowicie zaburza wszystko co się wałkuje od lat, bo nie jest to ani LCHF, ani LC, ani ketoza, ani nic innego.
Szczerze mówiąc, ciekawa mogłaby być merytoryczna dyskusja na ten temat i widziałem, że było nawet kilka podjętych. Gdyby tylko @NooB1980 spokojniej podchodził do tematu i nie reagował na wszystko agresją i wyzwiskami. A szkoda, bo widać że wiedza ww. Panów jest bardzo obszerna.
Narazie jednak zostaję przy HC na masie i LCHF na redukcji, bo od kilku lat się sprawdzają.

#mikrokoksy #dieta i trochę #gorzkiezale
  • 38
  • Odpowiedz
  • 4
@Lubie_zupe to teraz zrob drugi research i zobacz jak w postach, gdzie autorem watku nie jest @NooB1980 - jakie koles pisze bzdury i jak latwo go wypunktowac merytorycznie, gdy nie moze usuwac postow. On nie ma zadnej wiedzy, przeczyta urywek, cos sobie przewaznie blednie dopowie i wyglasza teorie. Wstawia screeny bo nie rozumie tematu i nie potrafil by tego wyjasnic, a jak nie potrafi czegos wyjasnic to obraza, pisze o maturze lub
  • Odpowiedz
  • 1
@bst
Próbowałem wejść w najzwyklejszą dyskusje, ale rzeczywiście się nie da. To juz chyba choroba. A to wyzywanie bardziej pasuje mi do 14 latka z gimnazjum niż osoby, która mogłaby mieć jakieś pojęcie na temat dietetyki i mechanizmów działania ludzkiego organizmu. No cóż, po świecie chodzą różni ludzie ))¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
  • 3
@NooB1980 gdybys mial ta 'mature', to bys nie musial wklejac obrazkow, bo bys potrafil kwestie wyjasnic bez nich. I rowniez potrafil bys merytorycznie dyskutowac. A Ty sie boisz dyskusji dlatego usuwasz posty adwersarzy.
  • Odpowiedz
@bst: nie wiem jak ty, ale ja tam rozumiem te obrazki, z reszta w ten sposob wiele rzeczy jest bardziej przejrzystych. Ciezko cykl Krebsa opisac, a na grafice wszystko jest klarowne.

Dietetyke i biochemie mozna porownac do psychologii wg. coachow i trenerow osobistych a psychiatrii. Tym pierwszym blizej do nauk spolecznych, opierajacych sie na obserwacjach, statystyce i korelacjach. To drugie szuka i opisuje przyczyny, a ze dla niektorych nauki scisle sa
  • Odpowiedz
@Lubie_zupe chyba najlepszy dietetyk sportowy w polsce: http://tadeuszsowinski.pl/low-carb-czy-high-carb-ktora-dieta-odchudza-lepiej/


@bst: tak, swietny, szczegolnie jego badania ktorymi sie podpiera, np.:

"dieta niskowęglowodanowa: 1918 kcal/d; 50,1% energii z tłuszczu, 29% z węglowodanów, 20,9% z białka"

Czyli 950 kcal z tluszczow, tj. 105 g tluszczow, 138 g Ww, 95 g bialka.

Mam pytanie, tj. wg ciebie dieta niskoweglowodanowa? Koles zarzuca tendencyjnosc badan w ktorych wynik jest na korzysc LCHF, a sam jest tendencyjny w doborze
  • Odpowiedz
  • 1
@SmaletzWyborny nie mam problemow z opisywaniem cyklu Krebsa slowami czy rozumieniem obrazkow. A w szkole jak i na studiach wykladowcy zadbali o to abym potrafil kazdy problem wyjasnic slowem.
Troche poplynales porownujac biochemie psychologii/psychiatrii..
  • Odpowiedz
  • 0
@SmaletzWyborny jak masz 50% kalorii z tluszczu to niby jaka to jest dieta wg Ciebie? Zrownowazona? To ile ma byc tych wegli wg Ciebie zeby byla low carb? 50? 30? Ja przy 50g wegli i ciezkich treningach mam ketoze.

Znam czlowieka, jego wyklady, ludzi ktorych prowadzi, ktorych wyprowadzil na prosta. I na tej podstawie twierdze ze jest jednym z lepszych dietetykow w kraju. Bez radykalnych pogladow, otwartego, ktory sam na sobie sprawdzala
  • Odpowiedz
@bst: Nie poplynalem. Wiem jakie waly robi sie w psychologii akademickiej za pomoca odpowiedniego lawirowania danymi statystycznymi. Ale to i tak nic w porownaniu do domowej psychologii w wykonaniu polskich "coachow". To samo dzieje sie z dietetyka, nikt nic nie wie, nikt nic nie rozumie, nikt nic nie potrafi wytlumaczyc - kazdy ma duzo do powiedzenia. A teraz do tego doszlo podpieranie sie badaniami w ktorych czesto autorzy badaja cos zupelnie
  • Odpowiedz
@SmaletzWyborny: Sowinski podbnie do bst byl na LC, ale mu nie poszlo, gdyz nie bylo to LCHF-oleje, orzechy itd. Teraz uprawia krucjate lol

dieta niskowęglowodanowa: 1918 kcal/d; 50,1% energii z tłuszczu, 29% z węglowodanów, 20,9% z białka"

Czyli 950 kcal z tluszczow, tj. 105 g tluszczow, 138 g Ww, 95 g bialka.


@SmaletzWyborny: lol
  • Odpowiedz
@NooB1980: W pelni rozumiem zarowno bst jak i Sowinskiego, bo jesli wierzyc temu, co powszechnie jak mantre powtarzaja lekarze i dietetycy, to zywnosc bogata w tluszcze nasycone i cholesterol jest szkodliwa. To w takim razie jak wprowadzic "zdrowa" ketoze/LCHF? Na olejach, orzechach i rybach. Mity rodza mity, a ja pije kawe ze smietana 30% ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
  • 0
@SmaletzWyborny ale tak sie przyjelo, ze nazwa diety pochodzi od dominujacego zrodla energii. Czy wiejszosc czerpiemy z wegli czy z tluszczy. Tu wspomniana przez Tadeusza dieta ten wymog spelnia.
Natomiast co jest istotne, mowi o wadach diety tluszczowej o ktorych sie rzadko mowi. A raczej zwolennicy diet HF nie chca mowic.
  • Odpowiedz
@bst: Ale o jakich wadach? Cos przeoczylem? Jak to czytam, to jest tylko niemiarodajne badanie, bo dotyczace innej diety. To co przytoczyl Sowinski to bardziej porownanie diety z typowym rozkladem makro dla przecietnego zjadacza chleba vs. osoby na klasycznym HC.

Sam mam znajomego, ktory mase i redu robi tylko na HC i to dziala, wiec by sie zgadzalo. A przecietnemu czlowiekowi na diecie "#!$%@?" faktycznie ciezko schudnac - i to tez
  • Odpowiedz
@Lubie_zupe:
Ja temat diet "odpuściłem" jakiś czas temu. I podobnie jak kolega @IntruderXXL nie uważam się za speca w temacie. Coś tam wiem, ludzi prowadzę, ale mam dwóch dietetyków do stałej współpracy i konsultuje się z ludźmi jeszcze mądrzejszymi, jeżeli mam możliwość. Zajmuję się głównie treningami.

Nie odpowiada mi to jak to obecnie funkcjonuje. Wszędzie fanatycy keto, hc, lchf, paleo, vertical, każdy na siłę stara się z czymś identyfikować i mało
  • Odpowiedz
nie wiem jak ty, ale ja tam rozumiem te obrazki, z reszta w ten sposob wiele rzeczy jest bardziej przejrzystych. Ciezko cykl Krebsa opisac, a na grafice wszystko jest klarowne.


@SmaletzWyborny: oni sa lata swietlne za toba, a gdzie im dopiero do mnie... ?!! lol ;)
  • Odpowiedz