Wpis z mikrobloga

Siemanko mirki! Od dłuższego czasu śledzę uważnie tematy związane z włosami i zakolami. Sam mam z nimi problem w wieku 21 lat, dlatego staram się na ten temat czytać i szukać jakichś rozwiązań. Jak widać na załączonym obrazku, zakola są dość widoczne i to sprawia, że w wielu kwestiach pod kątem różnego rodzaju fryzur jestem ograniczony. Nie mogę pozwolić sobie na te i tamte cięcia. No kiepsko, biorąc pod uwagę, że wielu kumpli nie ma z tym żadnego kłopotu.

Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Włosy mam gęste, przez co jestem w stanie spokojnie zakryć sobie niedogodności. Koledzy, z którymi ten wątek poruszam, sami są pod wrażeniem, bo zakoli w zasadzie nie widać, a i sama fryzura nie jest czymś skomplikowanym. Kiedyś w Polsce grał taki piłkarz Barry Douglas - wejdźcie na jego Instagram. Na nim się poniekąd wzorowałem, sam posiada duże zakola, ale ich u niego nie widać. Świetnie dobrana fryzura.

Nienawidzę swoich zakoli, przez pewien czas było mi bardzo niekomfortowo, jednak w tym momencie z uwagi na moją obecną fryzurę nie mam z tym problemu. Nie czuję się gorszy od innych, a o to w tym wszystkim chodzi. Jeśli ktoś ma takie możliwości, żeby zakryć zakola - polecam takie rozwiązanie. #zakola #wlosy #modameska #fryzjer #fryzura #rozowepaski
Gordon45 - Siemanko mirki! Od dłuższego czasu śledzę uważnie tematy związane z włosam...

źródło: comment_9ldQpzDJlDkI980yxnweynzLlZcgDe9k.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • 0
@apaczacz tylko, że u mnie nie ma śmiesznych efektów, fryzura prezentuje się bardzo spoko, nie mam poczucia wysokiego czoła, nic z tych rzeczy. Nie wstydzę się ogolić na krótko/łyso, już to zrobiłem rok temu, jednak jeśli mam możliwość mieć na głowie włosy, to czemu nie.
  • Odpowiedz
  • 2
@apaczacz niestety mam trochę głębsze, minimalnie. Tutaj zakola aż tak nie rzucają się w oczy, jednak u mnie wyglądałoby to źle, czułbym się niekomfortowo, a właśnie tego nie chcę. Tak jak jest teraz jest dobrze, dobrze się czuję z takim cięciem.
  • Odpowiedz
  • 0
@beztabu ja od małego miałem zakola, ale takie, który mi nie przeszkadzały i mogłem sobie pozwolić na każdą fryzurę, ale właśnie tak w 2-3 klasie liceum linia włosów mi bardziej się podniosła
  • Odpowiedz
@Gordon45: Ja jeszcze w kwietniu miałem normalna grzywkę, prostą linię. Obecnie jedno duże zakole bardzo przerzedzone, z lewej strony dużo mniejsze. Dwa mięsiace temu zaczęła mi się przerzedzać grzywka. W pół roku mam po włosach. Byłem u dwóch lekarzy i powiedzieli że to raczej androgenowe ale póki nie będę miał pewności to wstrzymam się z lekami.
  • Odpowiedz
  • 0
@beztabu Ja akurat odziedziczyłem po tacie, mam takie zakola jak on obecnie, z tymże ja gęstsze włosy. Wiadomo, że to różnie bywa, ale jeśli los zabrał mi dość wcześnie możliwość wyboru wielu cięć, to przynajmniej nie będę łysy w wieku 50 lat i bez problemu z obecną fryzurą sobie mogę funkcjonować (przynajmniej tak sobie zakładam, czas pokaże).
  • Odpowiedz
@Gordon45: Moj ojciec w wieku 24 lat miał już łyse gniazdo, mój brat ostro tracil włosy już od 18 ale stopniowo. Mi teraz czyli 26 z miesiąca na miesiac pojawly się takie niespodzianki. Myślałem że inaczej to przebiega stąd pomimo dwóch wizyt u dermatologa nadal będę szukał przyczyny.
  • Odpowiedz