Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Bogdan191: ja sobie muszę przypomnieć jak się z CFD bawi. Nowe radiatory na wiosnę trzeba zaprojektować, bo obecny przy testach się grzał jak stary Athlon. No i dioda wreszcie się spaliła ( ͡° ʖ̯ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Migfirefox: jest specjalny soft od ansysa do tego, Icepak, komercyjnie widziałem wykorzystanie, więc się sprawdza

@Bogdan191 możesz podrzucić model? - sprawdziłbym sobie przepływ w jakichś warunkach naddźwiękowych xD
@Unik4t @MannaR

Słyszałem, że geometrię można ściągnać tutaj zippyshare ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pisze się, któryś z was na robienie tej samej symulacji na różnym sofcie? Ja przykładowo mogę spróbować zrobić w XFLOW i Abaqus/CFD. Ktoś inny mógłby zrobić w Ansysie i OpenFOAMie
@Bogdan191: też mógłbym w ansysie, ale samo zrobienie dobrego mesha z uwzględnieniem warstw przyściennych dla takiej krowy to w ICEMie będzie trochę roboty, najpierw muszę magisterkę dokończyć xD
@Unik4t @MannaR ja nie wiem... wszyscy zarobieni ( ͡ ͜ʖ ͡) jakby któremuś z was się udało stworzyć siatke to dajcie znać. Xflow sam generuje siatke dlatego nie musiałem się o to martwić w moim modelu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Bogdan191@Unik4t @MannaR: Moge ogarnąć we Flow Simulation (FloEFD), o ile nikt nie będzie we mnie rzucal widłami za używanie podpogramu( ͡° ͜ʖ ͡°) niestey nie ma LES,nie ma ładnych wirów, ale jestem ciekawy porownania
PS zazdroszcze posiadania xFlowa
@Seko: dla mnie super! im więcej różnych programów tym lepiej. Tylko trzeba ustalić warunki brzegowe, wielkość tunelu i położenie krowy w nim ( ͡° ͜ʖ ͡°) jakieś propozycje?
@Bogdan191: Proponowałbym tunel 8x8/15 Układ współrzędnych mućki 5m od krawędzi. Prędkość może z 50 m/s ?Niech poczuje wiatr we włosach( ͡º ͜ʖ͡º) jaki proponujesz czas symulacji, bo widziałem że niestacjonarna analiza :P
@Seko: okej, gra ( ͡° ͜ʖ ͡°) hmm tamtą zatrzymałem na 1 sekundzie, bo wiele się nie działo, ale też prędkość była mniejsza. Puszczę jutro i sprawdzę jak to wygląda przy innych warunkach to dam znać. Jaki rodzaj siatki (chodzi mi o topologie) bedziesz uzywać we FloEFD? Da sie ja wyeksportowac?
@Bogdan191: niestety, tam mamy tylko możliwość użycia siatki kartezjańskiej ortogonalnej( a obszary przejścowe aproksymuje do czworościanów), nie wiem jak jest w xFlow, ale jest to zupełnie inny typ elementu niż we Fluencie("body-fitted). Ciekawią mnie różnice nawet nie ze względu na siatkę a model turbulencji, może jeszcze jakiś śmieszek się dołączy do zabawy z innym solverem ( ͡° ͜ʖ ͡°)