Wpis z mikrobloga

Jakie znacie dobre #gry #pc #rpg wymagające TAKTYKI, analizy, myślenia?
Bo nie oszukujmy się, typowa gra w ogóle nie wymaga myślenia i coś takiego jak planowanie, taktyka tam nie istnieje
  • 20
  • Odpowiedz
@Medyc: bo niektóre gry rpg mają walkę turową lub "aktywną pauzę", tylko w wielu przypadkach trudno tam mówić o myśleniu, taktyce, bo niestety tak upraszczają wiele gier, szukam tej mniejszości, która jednak wymaga planowania, taktyki, myślenia
  • Odpowiedz
@Hamza pierdzielenie że nie większość gier myślenia nie wymaga. Oczywiście że wymaga, tyle że bardzo szybkiego myślenia.

A co do konkretnych gierek, pieresza lepsza MOBA jest taktyczna. Company of brothers, planetary anihilation, heroski nieśmiertelne, sanctum, eu4, hoi4 i wieele innych
  • Odpowiedz
@mittaj: jeśli taktyk, to raczej Dungeon Rats niż Age of Decadence — dołożenie drużyny dużo poprawia.

@Hamza: ja mam raczej ostrzejsze kryteria „erpegowości” niż większość ludzi, zatem dla mnie takie (genialne, skądinąd) Jagged Alliance nie będzie RPG-iem, ale tak:
1. Gry, które uznaję za RPG-i:
* Divinity: Original Sin na taktyku (być może dwójka też, ale nie miałem okazji jeszcze tego sprawdzić)
* Pathfinder: Kingmaker (przy czym ostrzegam, że gra jest wciąż mocno zabugowana, a oprócz tego brak tur sporo jej szkodzi — ale tak czy owak to trudna gra wymagająca sensownej taktyki i dobrego rozwoju postaci, nawet
  • Odpowiedz
@Hamza: większość gier taktycznych opiera się na schematach na zasadzie czołgi z przodu Arty z tyłu.

Jak chcesz myśleć to strategie, w których sam sobie stawiasz cele. Total Wary (są warstwienstartegicznej, w taktycznej słabo). Civki (trochę). Wszystko Paradoxu na Clausewitzu (ale trzeba się nauczyć systemu).

Dobra gra taktyczna z pogranicza symulacji która mnie wviagnela to CMAN:O , ale to już lekki hardcore.
  • Odpowiedz
@Hamza: obczaj Battle Brothers. Rasowe crpg to to nie jest, raczej coś pomiędzy Mount&Blade i Heroesami, ale gierka świetna i bardzo wciąga. Bez odpowiedniej taktyki zdechniesz tam już w drugiej bitwie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz