Wpis z mikrobloga

Zarówno mac mini, jak i macbook pro to jakieś nieporozumienie. Dotarło to do mnie, gdy zmieniłem laptopa na desktopa po wielu latach nieświadomości. Procesory, mając odpowiednią przestrzeń na chłodzenie, osiągają pełną moc w blaszanej budzie. W laptopach po prostu nie ma na to miejsca, w macu mini i imacu również. To jest jasne, że będą pracować 99% na obniżonym zegarze.

Rozwiązanie: kup poleasingowego della, porządną stację robocza za 1/6 ceny maca. Dołóż szybki SSD, dużą ilość RAM. Nie przejmuj się procesorem, stary i5 będzie szybszy niż laptopowe i7/i9!

Chcesz koniecznie system Apple?
Wejdź sobie na jakieś forum o hackintoshach, zainstaluj, Delle są w 99% kombatybilne, jedynie możesz mieć problem z wifi, kartę trzeba sobie zamówić.

Masz maca za 1/6 ceny, dziesięciokrotnie szybszego niż prawdziwy mac ;)

#pcmasterrace #komputery
#apple
  • 12
@chwalaszatanowi: I takie mam zdanie o urządzeniach Apple, które są może designerskie, ale w cholerę nie praktyczne(temperatury gdy mocy trzeba) i drogie. Jak ktoś ma parcie na Mac OS to niech złoży sobie Hackintosha dużo mocniejszego za mniejszą kwotę.
@CrisPell: przykładowo i5 czwartek generacji, desktop - CS Go na pełnych detalach, śmiga
i7 8 generacji, laptop - temperatura skoczyła do 100 stopni i się zesrał, włączył się po ostygnięciu

wiem, że gra na zintegrowanej to porażka, ale graczem nie jestem ;)
to samo w wymagających procesora aplikacjach, np. vmware, laptopy leżą i kwiczą

@jurek-gagarin: generalnie nie używam ich systemu na co dzień, jedynie jak potrzebuję coś w Xcode porobić
@chwalaszatanowi: E tam nowe maci mini wyglądają bardzo sensownie.
W sumie nie wiem czego więcej można było oczekiwać od odświerzenia xD
Chyba tylko tych śmiesznych procków intela z gpu od amd.

A jak ktoś chce full size desktopa no to trzeba poczekac na maca pro.
Firmy przeciez sie nie beda bawic w hackintoshe
Chyba tylko tych śmiesznych procków intela z gpu od amd.


@e_mati: Ogólnie mówi się od jakiegoś czasu, że w nowym Maku Pro mają być Threadrippery, bo AMD jest bardziej skłonne do sprzedaży zmodyfikowanych pod klienta układów (dlatego w PS4 i XONE są procki AMD).
@e_mati: No to akurat dla Apple nie problem, bo oni są współtwórcami tej technologii i mają do niej pełne prawa. Zasadniczo technologicznie nie ma żadnego problemu, a Apple już kilka razy w swojej historii zmieniało dostawcę procesorów co było znacznie bardziej skomplikowane.
Brzmisz trochę jak „po co ci nowy golf za ta cenę masz 8 letnia klasę premium”. Serio myślisz ze ktoś kto chce mieć OS X będzie bawił się w wymianę połowy komputera potem instalacje systemu żeby mieć namiastkę prawdziwego maca?