Wpis z mikrobloga

Jednym z głupszych prawicowych mitów politycznych jest podejście do tolerancji, które sugeruje, że jeśli "tolerujesz" np. gejów to musisz tolerować też homofobów.

Ja np. nie uważam się za osobę tolerancyjną, a mimo to moje poglądy społeczne stoją mocno po lewej stronie.

Tolerować można coś, co realnie wpływa na twoje życie. Jeśli sąsiad słucha głośno muzyki, to pozwolenie mu na to jest tolerancyjną, ale już np. "pozwolenie" mu na jedzenie ziemniaków to nie żadna tolerancja, tylko brak upośledzenia umysłowego.

Tak samo np. z gejami. Uważam, że mają swoje prawa nie dlatego, że jestem tolerancyjny, ale dlatego, że uznaję prawa jednostki do wolności, jeśli wolnością nie krzywdzi się innych.

Inaczej w przypadku homofobów, którzy swoim podejściem czynią zamach na indywidualną wolność i promują podejście wrogie mojej wizji społeczeństwa. I ja tego nie toleruję, bo - jak zauważyłem wcześniej - tolerancyjną osobą nie jestem.

#bekazprawakow #neuropa #lgbt
NapalInTheMorning - Jednym z głupszych prawicowych mitów politycznych jest podejście ...

źródło: comment_pYibXGGEQcO0a2ODbSwMFdya1GXEFsjo.jpg

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
uznaję prawa jednostki do wolności, jeśli wolnością nie krzywdzi się innych.


@NapalInTheMorning: o to, to. Ja od zawsze byłem mocno wolnościowy, dlatego też kompletnie nie rozumiem tych prawiczków, którzy wyją jakby byli zarzynani za każdym razem, kiedy widzą homoseksualistów.

Serio, te powiedzenie o sowieckiej/PRLowskiej mentalności Polaków z każdym dniem wydaje mi się coraz bardziej prawdziwe. Obywatele tego kraju nie potrafią szanować wolności, nie rozumieją tego pojęcia, muszą mieć buta nad twarzą,
  • Odpowiedz
@NapalInTheMorning: jeżeli ktoś mi sugeruje, że ideologia gender nie wpływa na moje życie przez wpływ na społeczeństwo w którym żyje, albo że adopcja małej dziewczynki przez 2 pedziów to nie jest robienie krzywdy tej dziewczynce to albo jest debilem nieukiem albo opłacanym agentem. Innej możliwości nie ma.
  • Odpowiedz
@Lipathor: to jest zrozumiałe podejście, ale też i takie, z którym się fundamentalnie nie zgadzam.

Podobnie bowiem jak @NapalInTheMorning, uważam że jeśli tolerancja cokolwiek oznacza, to milczącą zgodę, przyzwolenie na zachowania, które nas dotyczą, ale które nam nie odpowiadają.
A skoro tak, to przy przyjęciu tego „nie można tolerować nietolerancji” nagle nam wychodzi, że „tolerancyjny” jest prawie każdy, wliczywszy w to skrajną prawicę spod znaku Falangi — bo tak samo
  • Odpowiedz
ideologia gender nie wpływa na moje życie

@hlavni_nadrazi: oczywiście, że wpływa. Głównie pozytywne, bo uświadamia nieukom różnicę między płcią biologiczną i społeczną ( ͡° ͜ʖ ͡°)

adopcja małej dziewczynki przez 2 pedziów to nie jest robienie krzywdy

W jaki sposób dwóch kochających się "pedziów" to rodzina gorsza od domu dziecka?
  • Odpowiedz
Obywatele tego kraju nie potrafią szanować wolności, nie rozumieją tego pojęcia, muszą mieć buta nad twarzą, bo inaczej by się zagubili.


@Nieprzyjazny_Ziemniak: nie sądzę. Mam wrażenie, że tu nie chodzi tyle o to, że chcą żeby ktoś kontrolował ich, co oni sami chcą kontrolować innych — i to do tego stopnia, że opcja „dzisiaj mi ktoś wbija butem twarz w ziemię, ale jutro to ja będę wbijał komuś” jest dla nich
  • Odpowiedz
@Althorion: tak, to zdecydowanie ułatwia sprawę. Ja się nie czuję kompetentny w kwestiach filozofii, jesteś ścisłowcem i takie rozkminy mnie usypiają, muszę więc zdać się na mądrzejszych od siebie. Słowa Poppera uznaję za logiczne i sensowne, w jakimś tam stopniu pokrywają się z moim podejściem do świata.
  • Odpowiedz
  • 0
@NapalInTheMorning To tak samo jak pod płaszczem wolności ogranicza się wolność. No bo skoro ludzie w wolnych wyborach sobie kogoś wybrali to ten ktoś może robić wszystko nawet ograniczać wolności czy zrobić dyktatury xD (jak Łukaszenka na Białorusi, wygrał najpierw wybory uczciwie ). Tolerować nietolerancje w imię tolerancji to tak jak w imię wolności wolności ograniczać.
  • Odpowiedz