Wpis z mikrobloga

Jednym z głupszych prawicowych mitów politycznych jest podejście do tolerancji, które sugeruje, że jeśli "tolerujesz" np. gejów to musisz tolerować też homofobów.

Ja np. nie uważam się za osobę tolerancyjną, a mimo to moje poglądy społeczne stoją mocno po lewej stronie.

Tolerować można coś, co realnie wpływa na twoje życie. Jeśli sąsiad słucha głośno muzyki, to pozwolenie mu na to jest tolerancyjną, ale już np. "pozwolenie" mu na jedzenie ziemniaków to nie żadna tolerancja, tylko brak upośledzenia umysłowego.

Tak samo np. z gejami. Uważam, że mają swoje prawa nie dlatego, że jestem tolerancyjny, ale dlatego, że uznaję prawa jednostki do wolności, jeśli wolnością nie krzywdzi się innych.

Inaczej w przypadku homofobów, którzy swoim podejściem czynią zamach na indywidualną wolność i promują podejście wrogie mojej wizji społeczeństwa. I ja tego nie toleruję, bo - jak zauważyłem wcześniej - tolerancyjną osobą nie jestem.

#bekazprawakow #neuropa #lgbt
NapalInTheMorning - Jednym z głupszych prawicowych mitów politycznych jest podejście ...

źródło: comment_pYibXGGEQcO0a2ODbSwMFdya1GXEFsjo.jpg

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jaras2: jakby sie nie bali to by byli w stanie tolerować.
jeden dzban wyżej wyłuszczył swoje urojenia związane z tym tematem, jesli chcialbyś pierwszego lepszego przykładu
  • Odpowiedz