Wpis z mikrobloga

  • 0
@shymon80 Leżę, stopami manewruje jak szalony (wije się), sikac mi się nie chce mimo że wypiłem sporo wody chodzę do toalety ale wodospad to nie jest, ketonal odpuszcza i zaczyna się nasilać

Pisze tu bo odciąga to uwagę.
  • Odpowiedz
@LaserowaDzida rodziłem 4 kamienie. Kilka pytań:
- skąd wiesz że jest kilka kamieni? Robili USG i/lub urografię (RTG z kontrastem)?
- czy miałeś wcześniej problemy z nerkami?
- masz pewność że będziesz rodzić, tzn. czy zeszły z nerki?
- co rozkurczowego dostałeś w kroplówce?
  • Odpowiedz
@LaserowaDzida
P.S. dopóki nie ma pewności, że kamień nie wyszedł z nerki, nie masz co pić. Będzie tylko bardziej bolało. Kolka to w dużym uproszczeniu ból nerki zatkanej kamieniem. Piciem nie ma co tego przepychać.
Trzymaj się
  • Odpowiedz
  • 0
@bisingir - kontrast -ból tak w rodzinie były przypadki ale do szpitala nigdy nie trafiłem- takie jest wskazanie lekarza -nospa ketonal i coś busco... Ale nie pamiętam co to bylo

Czyli ruch tylko sprawia że kamień z nerki się transportu? Dopiero potem płyny?
  • Odpowiedz
@LaserowaDzida: Tak, jak zejdzie do moczowodu albo niżej, wtedy pij jakby od tego miało zależeć Twoje życie :) Ketonal+nospa to standardowa mieszanka, mi zawsze pomagało. Jeżeli podają buscopan (skopolamina) to nie zdziw się jeśli poczujesz się odprężony, bo to jest już lek, który kopie w głowę :)
Nie chcesz tego usłyszeć, ale niestety staraj się spacerować. Brzmi to okrutnie bo wyobrażam sobie jak bardzo Cię boli, ale nie ma innej
  • Odpowiedz
@LaserowaDzida: Zapytaj lekarza. Coś pić na pewno musisz, ale czy dużo to nie jestem pewien. Miałem piasek w nerkach kiedyś, tyle, że po godzince mi przeszło. Współczuję mirku. Dawaj znać co i jak. :)
  • Odpowiedz