Wpis z mikrobloga

Ostatnio zszokowała mnie pewna wymiana zdań na mirko. OP zatostował coś o #hothatch i jakiś anon przestawił propozycję aut w podobnym przedziale cenowym. Wtem, kilka osób napisało, że jeden z tych samochodów nie nadaje się do codziennej jazdy, gdyż nie posiada wersji z automatyczną skrzynią biegów. Zatkało mnie. Ok, może jestem Januszem, może jestem staroświecki i bezkompromisowy, ale... Kurde, jeździłem w życiu wieloma automatami, w tym nowoczesnymi dwusprzęgłowymi i klasycznymi. O ile rozumiem, że ktoś może chcieć tego typu rozwiązanie w dupowozie na trasy (sam wybrałem do Mazdy 6 manual), to totalnie nie pojmuję jak automat może być czymś pożądanym w samochodzie, którego podstawowym zadaniem jest dawanie nam frajdy. Serio, tylko ja tak uważam? Czas zamawiać śmieciarkę i żegnać się z bliskimi?

#hothatch #carboners #motoryzacja #samochody #kiciochpyta #przemyslenia
Pobierz P.....u - Ostatnio zszokowała mnie pewna wymiana zdań na mirko. OP zatostował coś o #...
źródło: comment_D9dviO1gzOGS8gyFShWEhTNUv1LmGe3W.jpg
  • 28
@PiPiPingu: Daje jaja pod topór że na wykopie wśród aktywnych użytkowników tagu "motoryzacja" nie ma więcej niż 5 osób które potrafią wszystkie te techniki. Poza tym nowe automaty potrafią redukować z międzygazem. Ba, w i30N z manualem ma automatyczny międzygaz.

Hamować lewą nogą też się chyba da, ale nie próbowałem nigdy w żadnym aucie bo po co mnie to na ulicy? :)

Międzygaz i toe&hill to nei to samo? ( ͡
@PiPiPingu: nie dziwie się, że wybrałeś manual w mazdzie, mazda ma jedne z najgorszych automatów na rynku xD
W tej chwili automatyczne skrzynie to bardzo ważny element "szybkości" aut sportowych. Człowiek nie ma szans dorównać szybkością zmiany biegów takim skrzyniom jak PDK czy DCT.

Nawet zwykły jednosprzęgłowy ZF będzie szybszy w większości przypadków, a dzięki 8 biegom pozwala na krótsze przełożenia 1-2-3 dla lepszego przyśpieszenia i nadbieg do ekonomicznej jazdy. W
zadaniem jest dawanie nam frajdy.

@PiPiPingu: Ale taki np. kickdown w automacie to jest coś świetnego, czego już w manualu tak fajnie nie zrobisz (zakładam tutaj, że nie mieszka się na torze i nie "doskonali technik jazdy" przez pół swojego życia), podobnie jak technik, które opisałeś. Ludzie przeważnie najłatwiej i najczęściej "się frajdują", jak wcisną but w deskę i poczują masaż pleców, a to automat robi wyśmienicie.
to totalnie nie pojmuję jak automat może być czymś pożądanym w samochodzie, którego podstawowym zadaniem jest dawanie nam frajdy.

@PiPiPingu: ja tak mam. Manual by mnie wkurzał. Ogromną frajdę daje mi jazda autami z dwusprzegłowymi szybkimi skrzyniami. Szczególnie właśnie w turbo-benzynach powyżej 180KM - obroty pod 4k rpm, kolejny bieg i strzał w wydech... Przecież tego nie można nie kochać.