Wpis z mikrobloga

Ostatnio zszokowała mnie pewna wymiana zdań na mirko. OP zatostował coś o #hothatch i jakiś anon przestawił propozycję aut w podobnym przedziale cenowym. Wtem, kilka osób napisało, że jeden z tych samochodów nie nadaje się do codziennej jazdy, gdyż nie posiada wersji z automatyczną skrzynią biegów. Zatkało mnie. Ok, może jestem Januszem, może jestem staroświecki i bezkompromisowy, ale... Kurde, jeździłem w życiu wieloma automatami, w tym nowoczesnymi dwusprzęgłowymi i klasycznymi. O ile rozumiem, że ktoś może chcieć tego typu rozwiązanie w dupowozie na trasy (sam wybrałem do Mazdy 6 manual), to totalnie nie pojmuję jak automat może być czymś pożądanym w samochodzie, którego podstawowym zadaniem jest dawanie nam frajdy. Serio, tylko ja tak uważam? Czas zamawiać śmieciarkę i żegnać się z bliskimi?

#hothatch #carboners #motoryzacja #samochody #kiciochpyta #przemyslenia
P.....u - Ostatnio zszokowała mnie pewna wymiana zdań na mirko. OP zatostował coś o #...

źródło: comment_D9dviO1gzOGS8gyFShWEhTNUv1LmGe3W.jpg

Pobierz
  • 28
  • Odpowiedz
@Wezzu: No nie wiem tylko po co komu Hot hatch do stania w korku... Ok, piszę to z perspektywy gościa, który ma szczęście oglądać korki z drugiej jezdni (jeżdżę w przeciwną stronę niż większość - rano od centrum, po pracy, do centrum) i mam fajny, luźny dojazd do roboty lokalnymi drogami, w dodatku tor 3km od domu. Może dlatego mam dokładnie odwrotne wrażenia i opinię na temat automatów.
  • Odpowiedz
@PiPiPingu: też nie pojmuję takich ludzi. Manual może nie jest już najszybszy ale daje jedność z maszyną. Jeżdżąc automatem czuję się oderwany od auta, za mało się dzieje: tylko obracasz kierownicę i używasz jednej nogi.

Może będą mnie wyprzedzać szybsze automaty ale najwięcej radości czerpię kiedy jadę i se wachluję biegami (ʘʘ)
  • Odpowiedz