Wpis z mikrobloga

Kochane Mireczki i Mirabelki!

Poszukuję osoby, która nauczy mnie i parę innych osób jak poprawnie naostrzyć noże, tak by żona nie męczyła się podczas krojenia pomidorka( ͡° ͜ʖ ͡°).

Ale zacznijmy od początku.

Wraz z różowym otworzyliśmy ostatnio sklep/pracownię w której organizujemy warsztaty. Las w słoiku, makramy, nauka szycia, szydełkowania i "ogólnie takie takie". Różowe zapisują się i cieszą się jak dzieci gdy zobaczą owoce swojej pracy.
Wszyscy zadowoleni, warsztaty coraz bardziej popularne, regularnie pijemy kompot( ͡ ͜ʖ ͡)
W czałym przedsięwzięciu brakuje mi jednak męskiego pierwiastka i zaproponowałem by zorganizować warsztaty z typowo męskich tematów. Na pierwszy ogień idzie ostrzenie noży, czyli temat uwielbiany przez wykopków.

Poszukuję osoby, która przyjedzie do nas i poprowadzi takie warsztaty, opowie o różnych technikach ostrzenia noży i zaprezentuje parę z nich. Zakładam, że po takiej prezentacji uczestnicy wyjdą z pięknie naostrzonymi nożami i bogatsi o nowe doświadczenia.

Osoby chętne do współpracy proszę o kontakt na priv.

#knifemaking #noze #nozeboners #handmade #januszebiznesu
  • 23
@sillygiraffe: aż takimi januszami biznesu nie jesteśmy( ͡° ͜ʖ ͡°) warsztaty kosztować będą parę dyszek, a jak się uda to nawet i bezpłatnie je zrobimy...

Mińsk Mazowiecki


@cudny: kurde z Poznania troche daleko, a pare technik mogł bym pokazać, ostrzenie z ręki na kamieniach, na diamentach, na systemie, troche teorii, omowienie ostrzałek z targu i ich wad. No ale troche jest daleko
@Anal_i_zator do wszystkiego można mieć takie podejście, sam sobie zaprojektuje mieszkanie, po co mi architekt, obejrzę filmik w necie i będę wiedział jak to zrobić, po co mi studia jak wszystko jest na wikipedii...
W każdej dziedzinie można się doskonalić i wszystko można doprowadzić do perfekcji. Jeżeli zadowala Cię poziom na którym jesteś, to nic mi do tego, ale wiem, że jest pełno osob które nie mają zielonego pojęcia jak porządnie naostrzyc
@Anal_i_zator: jak amsz jakies noże z gównolitu to moze i da rade je ostrzyć na spodzie kubku. Gwarantuje ci ze jakiejś lepszej stali nie naostrzył byś tak łatwo. Poza tym wszystko można zrobić dobrze i można to zrobić lepiej ;) Ot cała filozofia jak z kazdym aspektem życia.
@Pszesmiewca: A kim ty jesteś że możesz mi coś gwarantować? Poza tym jasno napisałem że na glince tylko wykańczam a nie ostrze od początku do końca. Jak KA-BARy są z gównolitu to ciekaw jestem czym ty władasz ( ͡° ͜ʖ ͡°)?
@cudny: A najśmieszniejsze jest to że pajacujesz o kubku ze starbaksa a sam jak napisałeś ostrzysz na osełce ceramicznej czyli dokładnie na tym samym materiale co większość kubków. Już zdałeś sobie sprawę z głupoty swoich słów?
@cudny: Jezeli nóż jakim kroimy pomidory jest niskiej wartości, to nie ma sensu inwestować w drogie ostrzałki i lepiej pozostać przy marketowych. Natomiast jeżeli posiadamy noże droższe, to sprawa się komplikuje. Ostrzenie noży nie należy do prostej czynności ale są narzędzia ktore to ułatwiają. Tzw. Ostrzałki systemowe z kamieniami diamentowymi. Takie ostrzalki to koszt od 400zł i ze 100zł za najtańsze kamienie. Ułatwiają ostrzenie trzymając jednakowy kąt i ciężko przez to