Wpis z mikrobloga

#sokoolrings

W sobotę byłem na szkoleniu z kółek gimnastycznych prowadzonym przez Gimnastycy.pl. Bardzo fajnie było ich w końcu poznać, zwłaszcza że chłopaki współpracują z kadrą narodową, organizują różne obozy, szkolenia. Szkoda tylko, że przebywają głównie w Kielcach albo Gdańsku, teraz trafili się akurat w Głogowie w związku z prowadzeniem serii szkoleń dofinansowanych ze środków budżetu województwa dolnośląskiego (z tego względu zamiast 300 zł było 70 zł dla uczestników).
Szkolenie mega, do dziś mam jeszcze DOMSy gdzieniegdzie xD chociaż pewnie dlatego, że większości z tych ćwiczeń nie robiłem od czasów kontuzji więzadła (początek lipca). Szkolenie obejmowało
Ćwiczenia ogólnorozwojowe na kółkach:
- siłowe
- stabilizacyjne
- koordynacyjne

Elementy dynamiczne:
- zamach
- wspieranie ciągiem
- przewrót w przód
- wymyk
- zeskok saltem

Elementy statyczne:
- poziomka
- waga przodem
- waga tyłem
- dodatkowe (waga w podporze (planche), rozpięcie (iron cross))

Większość z ćwiczeń które pokazywali w sumie znałem, ale podobało mi się jak na przykładach uświadomili mi, że najlepszą opcją przy progresowaniu, odciążaniu, utrudnianiu, nie są jakieś powerbandy, obciążniki na kostki tylko DOBRY PARTNER TRENINGOWY, który np. przy pozycjach statycznych z którymi sobie nie radzisz, przytrzymuje cie na tyle żebyś wycisnął z siebie maxa albo przy podporze przodem trzęsie ciałem abyś był ciągle w najbardziej spiętej sylwetce jakiej potrafisz.
A no i elementy dynamiczne ( ͡° ͜ʖ ͡°) fajnie było pod czujnym okiem trenera, próbować wprawki pod zeskok z kółek z saltem w tył, zwłaszcza że jestem drewno i się trochę cykam takich rzeczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#mikrokoksy #gimnastyka #streetworkout #kalistenika
Pobierz sokool - #sokoolrings

W sobotę byłem na szkoleniu z kółek gimnastycznych prowadzon...
źródło: comment_NaDDKHiezArSR5UztcrfUryw3ZeQS9cJ.jpg
  • 4