Wpis z mikrobloga

@johnny_tomala: No tak, partie wybrane przez nas, wybraly przedstawicieli, ktorzy w PE zaglosowali za przyjeciem "rezolucji zarowkowej". WIec w pewien sposob wybralismy nasze wspolne dobro - tym razem o zasiegu europejskim - oto demokracja. Moglibysmy to zalatwic demokracja bezposrednia, ale nie mamy jeszcze do tego systemu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@giku: mea culpa, nie pomyślałam w ogóle o tym. W mojej głowie energooszczędne żarówki i LEDy są w dwóch osobnych szufladkach, chociaż zasadniczo logiczniej byłoby traktować LEDy jako podzbiór w kategorii energooszczędne. Postaram się uaktualnić wiedzę. Dzięki.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@johnny_tomala:

@giku: Wydaje mi sie, choć nie jestem ekspertem, że dlatego uzywamy energooszczędnych bo tradycyjne zużywają w c--j więcej prądu, który jest zamieniany na ciepło a nie na światło. Dzięki temu znacznie mniej prądu jest produkowane w elektrowni, co w makroskali ma przełożenie na mniejsze emisje CO2 do atmosfery i oddala nieco ciążace nad nami widmo globalnej katastrofy klimatycznej.


Ale mogę sie oczywiście mylić, może byc to też
  • Odpowiedz
@Rodriquez: GIGANTYCZNEJ ilosci pradu powiadasz, tyle co zwykla zarowka przez cala dobe... matko boska, to musi w-----c caly blok! :D

Nie wiem o czym czytasz i gdzie, ale to totalna bzdura i mit. Zwiekszony pobor mocy trwa okolo 1s i jest o 30% wiekszy... Tradycyjna zarowka wykazuje dokladnie ten sam efekt. Przyrost zuzycia jest mikroskopijny.

Wklejam: forum, na ktorym ludzie mierza i wynik z
giku - @Rodriquez: GIGANTYCZNEJ ilosci pradu powiadasz, tyle co zwykla zarowka przez ...

źródło: comment_g9fw6VZ8eg5CgxQbi9Cl1oPVxgI0PpPc.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Rodriquez: btw. Mam dosc tej pseudonaukowej nawalnicy... masz oczy, masz google, moze nawet w szafie masz amperomierz? szukaj chlopie, zanim sie wypowiesz... a narazie faktycznie, glosuj na PiS :) oni dzialaja dokladnie tak samo
  • Odpowiedz