Wpis z mikrobloga

@giku: Wydaje mi sie, choć nie jestem ekspertem, że dlatego uzywamy energooszczędnych bo tradycyjne zużywają w #!$%@? więcej prądu, który jest zamieniany na ciepło a nie na światło. Dzięki temu znacznie mniej prądu jest produkowane w elektrowni, co w makroskali ma przełożenie na mniejsze emisje CO2 do atmosfery i oddala nieco ciążace nad nami widmo globalnej katastrofy klimatycznej.

Ale mogę sie oczywiście mylić, może byc to też narzędzie opresji przedmurza chrześcijaństwa
@giku: Za to w Polsce mamy Demokrację przez duże "D" i Wolność przez duże "W" - zwłaszcza jak młody człowiek idzie siedzieć za pół grama trawki, która to w normalnych krajach jest sprzedawana legalnie w sklepie. Szkoda, że niektórzy demokrację i wolność sprowadzają do możliwości kupna żarówki ( ͡° ʖ̯ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@giku: w kwestii żarówek to raczej należałoby zastanowić się, jaki jest sens regulacji, które są tylko na papierze, gdyż są omijane i to bez problemu. Żarówki można kupić w sklepie ciągle, tylko że z napisem "tylko do celów specjalnych" czy jakieś inne idiotyzmy, przynajmniej taką ostatnio nabyłam do celów specjalnych w mojej piwnicy.

#!$%@?ąc od sensu używania energooszczędnych żarówek w miejscach, gdzie włącza się światło tylko na krótki czas - mówienie