Wpis z mikrobloga

@zly_dzien: ale to przeciez nie jest wazne. Chodzi mi o zweryfikowanie przez Google pod jaka licencja umiescic dany obrazek.

Prawda jest taka ze ta firma indeksuje wszystko jak leci, bez weryfikowania licencji (jezeli sie jej nie da zweryfikowac). Oczywiscie mozna to zablokowac, tylko to tak jakby umiescic na swoim domu informacje dla zlodzieja o zakazie kradziezy.

Na koniec dodam tylko, ze ja was nie chce do niczego przekonac. Napisalem, ze chce
  • Odpowiedz
@frytusia: w podstawówce na informatyce mieliśmy w paincie narysować jakiś obrazek z wakacji, to narysowałem plażę. Przychodzi nauczyciel i mówi, że coś tak pusto na tej plaży, dodaj jakieś muszelki, czy coś. Ja mówię, że nie ma żadnych muszelek w Google. On do mnie, żebym w takim razie wszedł w Google grafikę i wpisał muszelka. Chyba nie muszę mówić co wyskoczyło xDDDD typ zrobił się cały czerwony i bez słowa wpisał
  • Odpowiedz
Na koniec dodam tylko, ze ja was nie chce do niczego przekonac. Napisalem, ze chce tylko zwrocic na to uwage i ze nie jestem prawnikiem.


@Cumpelnastodwa: Napisałeś, że szukanie grafiki w google jest kradzieżą: "Nauczyciele nie wiedza chyba, ze nie wolno krasc obrazkow z internetu.". Powiedz mi jeszcze, że posiadanie członka to gwałt. To przeczy logice - tym bardziej, że tak jak Ci podesłałem - w Google można znaleźć
  • Odpowiedz
Napisałeś, że szukanie grafiki w google jest kradzieżą: "Nauczyciele nie wiedza chyba, ze nie wolno krasc obrazkow z internetu.".


@zly_dzien: czytaj ze zrozumieniem. Nigdzie nie napisalem ze SZUKANIE grafiki w google jest kradzieza. Ja pisalem o wykorzystywaniu grafiki znalezionej w internecie.

To ze w google mozna filtrowac obrazki po licencji nie oznacza, ze sa one tam umieszczone zgodnie z prawem. Google nie ma jak sprawdzic pochodzenia danej grafiki, jezeli nie ma
Cumpelnastodwa - > Napisałeś, że szukanie grafiki w google jest kradzieżą: "Nauczycie...

źródło: comment_agnyYdNSJbsuSIoNCaMQH3VCMQs8nFI0.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
ale order z ziemniaka osobie, która powie mi, jak wytłumaczyć ośmiolatkom co to XD


@frytusia: ośmiolatki, zwłaszcza te mające starsze rodzeństwo i przez to styczność ze starszymi kolegami (i oglądanymi przez starszych kolegów filmami w internetach) potrafią mieć zadziwiająco bogatą wiedzę w tego typu tematach, więc wybacz, ale jest szansa, że już w szkole zaczęły chodzić plotki. Jeśli zauważysz, że chłopcy ze starszych klas zaczynają się jakoś bardziej, niż zwykle czerwienić
  • Odpowiedz
@Cumpelnastodwa: No tak, AI nie oznaczyło korka z ogonem jako +18 dlatego google na pewno nie mogą znaleźć obrazków, które przez autorów zostały oznaczone jako udostępnione na licencji CC lub GNU. To wspaniałe wyjaśnienie.
Tak przy okazji masz prawa do prezentowania obrazków widocznych na screenie który zamieściłeś, czy nie wiesz, że jak sam to określiłeś:

nie wolno krasc obrazkow z internetu
  • Odpowiedz