Wpis z mikrobloga

Brat dostał się na Polibudę we Wrocławiu. Napisał im tak, ale nie odpisują:

"Dostałem się na kierunek zamawiany (Informatyka na Wydziale Elektroniki) i mam w związku z tym kilka pytań, na które nie mogłem znaleźć odpowiedzi. Interesuje mnie, czy stypendium motywacyjne w wysokości 1000zł przyznawane dla 119 studentów I semestru jest jednorazowe, czy tych 119 osób będzie dostawało 1000zł miesięcznie przez cały semestr? Co więcej, słyszałem, że jeśli rozpocznę studia na kierunku zamawianym, w razie zmiany kierunku muszę oddać całą ofiarowaną przez Politechnikę kwotę. Czy jest to prawda? Czy tyczy się to również zmiany kierunku na inny zamawiany?

Jestem też zainteresowany mieszkaniem w akademiku. Czy student pierwszego semestru może dostać miejsce w pokoju jednoosobowym? Czy jest możliwość zobaczenia zdjęć z poszczególnych domów? Gdzie szukać informacji o konkretnych domach?"

Jest może ktoś na wykopie kto w miarę wiarygodnie udzieli odpowiedzi na powyższe pytania? Najlepiej student, absolwent tej polibudy.

#pomoc #szkola #wroclaw #politechnika #polibuda
  • 22
  • Odpowiedz
@Krol_Julian: Wiesz co pisanie... Sama wiem, że najlepiej jak chcesz się czegoś dowiedzieć, to dzwoń albo idź i pytaj (wiadomo jakie panie w dziekanatach są, ale sama z dośw wiem, że jak chciałam czegoś się dowiedzieć w związku z rekrutacją to dzwoniłam. No, a już pisali wyżej, z jednoosobowymi szanse są kiepskie, bo zwykle ludzie sobie już zajmują. A z oddawaniem kasy w razie rezygnacji albo wywalenia z kierunku to również
  • Odpowiedz
@Krol_Julian: stypendium na zamawianych jest comiesięczne i w zależności od regulaminów poszczególnych kierunków ma różną wysokość a także liczbe osób, która je dostanie. Na pierwszy semestr liczą się wyniki maturalne, na kolejne będą się liczyły egzaminy.
  • Odpowiedz
o ile ten regulamin nie różni się od tego z zeszłego roku, i z przed dwóch lat to nie trzeba nic oddawać, nawet jak zmienisz studia, czy cię obleją - po prostu tracisz szansę na jego otrzymywanie kiedykolwiek więcej (tylko pierwsze studia)
  • Odpowiedz