Wpis z mikrobloga

Cześć, chciałbym sprawdzić się w roli Lead Engineer'a na rynku open-source, przy okazji tworząc coś na co ramy korporacyjne mi nie pozwalają. Tworząc produkt, również sam uczyłbym się kilku nowych technologii, co później mogłoby skończyć jako filmiki instruktażowe na YouTube. Wybór technologii to trochę to z czym mam już jakiegoś expa + które chciałbym poznać. Co można napisać? Najlepiej coś prostego, np wykop :D. No chyba, że ktoś rzuci tutaj lepszym pomysłem.

Back-end: Java (Spring) + Micro-services REST API - serwowane na WebFluxie
Web Server (do wyświetlania HTML/obrazków/JS) - Apache? Jest coś lepszego?
Baza Danych: ORM przez Hibernate, sam silnik bazy? Warto w NoSQL, może jednak coś relacyjnego?
Platforma: CentOS + Docker (chyba trochę na siłę, z drugiej strony, może bezpieczniej/łatwiejsze w dystrybucji?)
Front-end: React, jakieś elementy HTML5 - tutaj mam najsłabszą wiedzę, utknąłem gdzieś na jQuery i prymitywnych HTML/CSS ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Kontrola wersji: GIT (github)
Jakaś automatyzacja kodu - Jenkins? (tutaj mam niską wiedzę, bo po prostu bazowałem sobie zawsze na skryptach, warto chyba pójść jednak w coś globalnie używanego)
Testy: Junit + Mockito + test funkcjonalne (Selenium?).
Zarządzanie: hmm jakaś darmowa Jira z opcja code review, ktoś coś używa?

Czegoś brakuje, coś byście zmienili? Jakie jest Wasze doświadczenie?
#programowanie #programista15k #opensource #java #react #centos
  • 9
  • Odpowiedz
@WorldClassContent: Hmm, podziwiam ambicje ale czy Lead Engineer który chce tworzyć open source (jak się domyślam żeby więcej osób z tego korzystało) nie powinien mieć większego doświadczenia? Może dołącz do innego projektu zanim zaczniesz swój? :)
  • Odpowiedz