Wpis z mikrobloga

Zamieszczam wyniki mojego krótkiego rozpoznania opcji dostępnych w najbliższych wyborach na prezydenta Krakowa. Nie mam zamiaru wprowadzać nikogo w błąd, ani przekłamywać niczego, więc jeśli ktoś posiada linki do konkretów poprawiających moje informacje, proszę o zamieszczenie, a chętnie dokonam korekty.

Czytanie tego wszystkiego jest mocno rakogenne, i niestety zajęło dłużej niż planowałem. Starałem się być na tyle obiektywny na ile to możliwe, i sam nie mam konkretnej preferencji. Ilość dostępnych informacji jest niewielka. Większość wywiadów/artykułów to lanie wody, i frazesy - jeśli kandydat pomija jakiś temat w ogóle, lub rzuca hasłami typu 'przedstawienie planu' czy 'dialog publiczny na temat...' piszę "brak konkretów".

Niestety tylko dwóch kandydatów ma strony z zaprezentowanym programem (albo tylko 2 znalazłem). Wygląda to następująco:

- Gibała, Majchrowski - strona internetowa z programem
- Gosek-Popiołek, Berkowicz, Wassermann - sporo wywiadów i informacji
- Jolanta Gajęcka - pojedyncze skrawki informacji

Żaden z kandydatów nie przedstawił dokładnego wyliczenia kosztów i planów pokrycia swoich pomysłów - tutaj należy oprzeć się na zdrowym rozsądku, wiedząc jak skomplikowanym tematem jest np. metro w Warszawie.

W tabelce planowałem też umieścić informacje na temat planów dot. zabezpieczenia przeciwpowodziowego miasta i sieci elektrycznej miasta, ale żaden kandydat o tym nie pomyślał. Pewnie przypomną sobie jak znowu coś zaleje albo podczas upałów i problemów z zasilaniem.

Poniżej tabelka, w następnym poście umieszczam podsumowania z uzasadnieniami.

#polityka #wybory #krakow
Pobierz GaiusBaltar - Zamieszczam wyniki mojego krótkiego rozpoznania opcji dostępnych w najb...
źródło: comment_bzkHHXxG7f91TMlNcsZsEXFjGxNRNipM.jpg
  • 21
-------------------------------
Daria Gosek-Popiołek,

Ruch samochodowy - utrudnienie (priorytetyzacja zbiorkomu)
Parkowanie - utrudnienie (zmniejszanie ilości miejsc parkingowych, na korzyść chodników)
Strefa parkowania - korekta + podniesienie cen
Buspasy - zwiększenie ilości
Bezpłatna komunikacja miejska - Obniżka cen, darmowa dla wybranych - opiekunów niepełnosprawnych
Ścieżki rowerowe - rozbudowa
Metro/usprawnienia komunikacyjne - tramwaj podziemny
Podatki/opłaty - ?
Dodatkowe programy finansowane z budżetu - tak: In Vitro z finansowane z budżetu lokalnego , Planuje także zwiększenie
@GaiusBaltar: Miałem podobnie, nawet napisałem do kilku kandydatów na radnych wiadomości z pytaniem o ich poglądy. Póki co odpowiedzi typu: "Ło paaaanie, to ja muszę się zastanowić, kiedyś panu odpiszem." To jest k... dramat, głosowanie na mordy z identycznych plakatów...

Co do prezydenta, to tabelka owszem, fajna, ale również ważnymi kwestiami jest zaplecze polityczne i co kandydat sobą reprezentuje. Odniosłem wrażenie po debacie, że niektórzy startujący na prezydenta sami nie wierzą
Odniosłem wrażenie po debacie, że niektórzy startujący na prezydenta sami nie wierzą że są w stanie objąć ten urząd.


@piozag: To prawda, odniosłem takie wrażenie w wypadku pani Gajęckiej. A szkoda, bo niektóre pomysły mogłyby nawet mieć sens. Zaskoczyła mnie też niewielka ilość materiałów na temat pani Wasserman - która jakby nie patrzeć jest kandydatką najpopularniejszej w kraju partii. W sytuacji kiedy Gibała i Majchrowski zainwestowali w zrobienie strony z programem,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@GaiusBaltar: to popraw górę bo jest różnica miedzy Twoim opracowaniem:

Buspasy - zwiększenie ilości buspasów - na estakadzie nad opolską, inne miejsca być może


a przytoczonym artykułem:

Mam nadzieję, że nowe buspasy powstaną np. od estakady nad ulica Opolską do granic Miasta w kierunku Warszawy.
@linijkana20cm: Masz rację. Edytować już nie mogę, więc zamieszczam erratę poniżej:

-------------------------------
Jolanta Gajęcka
(...)
Buspasy - zwiększenie ilości buspasów - od estakady nad Opolską w kierunku Warszawy, inne miejsca być może