Wpis z mikrobloga

Miałem w życiu dwie dziewczyny, które różniła jedna zasadnicza rzecz - stosunek do cytryny w herbacie. Wiadomo, jesień jest zdradliwa, warto się impregnować naturalnymi sposobami. W każdym razie...

Pierwsza z nich mówiła mi, że lepiej wrzucać do herbaty plasterek cytryny, bo skórka też ma jakieś tam właściwości (no spoko...). Druga natomiast mówiła, że nie, bo to pryskane i jakieś świństwa są pewnie na tej skórce (ok, też ma to jakiś sens...).

Po pewnym czasie wszyscy poszliśmy w swoją stronę, ale do dzisiaj za każdym razem, gdy robię sobie tę cholerną herbatę z cytryną, jak bumerang wraca łapie mnie mini-rozkmina na ten temat.

Drogie Mirki, pomożecie mi rozwiązać ten dylemat?

#przemysleniazdupy #zwiazki #dieta #kiciochpyta #pytanie #dieta
adszym - Miałem w życiu dwie dziewczyny, które różniła jedna zasadnicza rzecz - stosu...

źródło: comment_hrUGbnc8hq8SMZQFwed0Ufnfi8qmPsSq.jpg

Pobierz
  • 36
@adszym: Ja się spotkałem z innym dylematem moralnym podczas przygotowywania herbaty. Chodzi o najzwyklejszą herbatę w torebkach typu lipton, saga, itp. U mnie w rodzinie zazwyczaj mówiło się, żeby taką torebką po zalaniu wrzątkiem jak tylko puści kolot to jak najszybciej wyjąć, żeby "nie pić rozmoczonego papieru". U znajomego zobaczyłem natomiast całkowicie odwrotne zachowanie - zalewał torebkę wrzątkiem, gdy tylko puściła kolor to całość wylewał do zlewu, a następnie tą samą
@atestowanie2: Po pierwsze, "herbata" w torebkach to najgorszy sort herbaty. Po drugie, długie parzenie herbaty (i liściastej, i kurzu w torebkach) nie ma sensu. Kofeina i herbaciany aromat rozpuszcza się w ciągu pierwszych trzech minut, a później rozpuszczają się już tylko barwnik i garbniki, które powodują, że herbata zaczyna coraz bardziej smakować jak niedojrzały banan i wykręcać mordę przy próbie jej picia. I tylko wydaje się mocniejsza, bo jest bardziej zabarwiona.
cała Wielkopolska chętnie sie dowie. Nauczaj więc.


@Sztefi: Wrzucasz 2 torebki do takiego czajniczka na esencję i zalewasz wrzątkiem. Torebek nie wyciągasz do samego końca esencji w czajniczku. Z takiej esencji możesz spokojnie uzyskać ponad 15 herbat, co daje około 7-8 mocnych herbat na 1 torebkę.
Jak masz większy czajniczek to dajesz 3 torebki i masz proporcjonalnie więcej herbat.
a.....2 - > cała Wielkopolska chętnie sie dowie. Nauczaj więc.

@Sztefi: Wrzucasz 2...

źródło: comment_BbaDvw5H0A4yMx6zvF3xwfA5hjMasSCX.jpg

Pobierz