Wpis z mikrobloga

Mirki, mialem dugi czas temu ciezki wypadek samochodoowy spowodowany nie z mojej winy w pracy. Od tego momentu jestem na zwolnieniu, chodze na rehabilitacje. Moj kregoslup szyjny ucierpial co pokazal mi ortopeda na prześwietleniu. Od tego momentu wydalem sporo pieniędzy na leczenie, zdrowia i teraz pewnie przyplace to pracą jak wroce, chyba znalezli zastępce... Zaraz będe w momencie ze nie bede mial za co zyc

Znajomy powiedzial mi ze powinienem dociekać odszkodowania od ubezpieczyciela sprawcy o czym nawet nie mialem pojecia. Na ten moment mam od policji nr rejestracji, ubezpieczzenie w jakiej firmie i polise tego człowieka. Co powinienem dalej robic? Gdzie zadzwonic? Kogo prosic o pomoc? Ludzie mowia mi o jakis kancelariach prawnych czy prawnikach ze to w sądzie powinno sie znalezc, ja pojęcia nie mam co mam robic . Ktos sie orientuje w takich przypadkach?

#prawo #motoryzacja
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Należy ci się odszkodowanie. A sprawa na 100% trafi do sądu chyba że podpiszesz ugodę ale ja bym się w ugody nie bawił. Zbieraj wszystkie dokumenty z leczenia, wszystkie rachunki za leczenie, leki, przedmioty do ćwiczeń a nawet jak kupisz sobie dresy na rehabilitację to bierz rachunek. Znajdź jakąś kancelarie co się zajmuje takimi sprawami.
  • Odpowiedz
@superbzium
@AlezPanieMecenasie: Nie wezwane zostalo pogotwie wtedy, to blad? Zapisalem sie do lekarza dopiero jak wrocilem i puscila mnie adrenalina okazalo sie ze cos jest nie tak.

Notatka policyjna ktora podobno jest potrzebna jest na komendzie, policja powiedziala ze jest do wgladu tylko u nich od czasu wprowadzenia rodo. A stad do nich mam 100km
  • Odpowiedz
Nie wezwane zostalo pogotwie wtedy, to blad?


@OzaweNakashi: jeżeli nie masz jakichś dziwnych obrażeń to nie powinno być problemu (typu dostałeś uderzenie w głowę, a narzekasz na złamany palec u stopy). Zgłaszasz się do ubezpieczyciela sprawcy z dokumentami i... coś ci tam pewnie wypłacą. Zapewne mniej niż powinni.
Ogólnie polecam jednak prawnika (albo kancelarię odszkodowawczą), z tym że jak ci walną 40% prowizji to raczej poszukaj kogoś innego. Ostatnio jak
  • Odpowiedz