Wpis z mikrobloga

Zawsze bylem zagorzałym fanem #pcmasterrace. Ze wzgledu na komfort i na to ze gry nie sa dla mnie juz tak duzym hobby, a w nowy PC nie zamierzam wkladac duzych sumy pieniedzy, aby moc grac na zadowalajacych ustawieniach kupiłem sobie #ps4

I nie wiem jak trzeba byc zagorzalym fanbojem konsol aby w ogole smiec mowic ze pad lezal obok myszki.
zero precyzji, szybkosci czy jakiejkolwiek kontroli nad strzalem.
Najgorsze jest to ze jesli chce teraz pograc sobie w #battlefield1 musze dokupic adapter zeby nie byc miesem armatnim dla graczy ktorzy juz dawno poszli po rozum do glowy i nie kaleczą FPSow padami ;/
  • 20
@feniks_pn: To są pojedyncze przypadki. Przecież nie bez powodu np. w overwatch są asysty w celowaniu i jest znerfiona jedna postać (względem PC), która stawia wieżyczkę i sama namierza i strzela w przeciwników. Na padzie gra się gorzej i tyle ¯\_(ツ)_/¯
@feniks_pn: Fajny fragmovie, ale poazal koles scoarboard na koniec rundy, albo zagram DM normalny?

@hniedziela546: #!$%@? z tymi palcami biegnie koles w prawo i moj pad idzie w prawo z jego predkosci, nagle kamera zwalnia przyspiesza, kamera #!$%@? mi na gore, mysle o so chozi, nagle doiera do mnie, aaa to ten aim help dla precyzyjnych kosolowych graczy
@patoologiaa: Oczywisci ze dla frajdy, ale jak musze sie napocic jak
@feniks_pn: Sam tak robilem jak po latach wrocilem na pc i nie bylem przyzwyczajony do klaw/myszy. Tyle ze ja gralem na cod. Rezultaty zblizone. Najmniej trzeci w lobby a najczesciej pierwszy. Kwestia przyzwyczajenia.
@Mariusz_Drugi:

pad lezal obok myszki


Przecież nikt tego nie mówi. Sterowanie jest wolniejsze ale jak najbardziej może być komfortowe i calkiem precyzyjne, wystarczy tylko się nauczyć.

Adapter o którym mówisz tylko sprawi że myszka/klawiatura beda emulować pada, działa to dość cienko podobno. 99,9% graczy gra normalnie na padzie i nie używa żadnych ustrojstw, nie myśl sobie że jak ssiesz to dlatego że oni mają myszki xD
@MisPluszowyZWadaWymowy: Tak czy inaczej adapter zakupie poniewaz mysz i klawiatura do fpsow od sony jest dla praworecznych a ja jestem leworeczny

jak widzialem gameplay to koles nawet dawal rade, wiadomo ze to nie bedzie cos super precyzyjnego, ale na ppewno bede mial wieksza kontrole niz nad padem
@Mariusz_Drugi:

na ppewno bede mial wieksza kontrole niz nad padem


Tylko jeśli nie jesteś do pada przyzwyczajony. Co do precyzji jeszcze to wiem że ludzie kupują po prostu nakładki na gałki żeby była większa powierzchnia dla palucha, bez nakładek steruje się nimi dobrze tylko jeśli ktoś ma małe palce

Ja bym na twoim miejscu się przemógł i nauczył normalnie grać na padzie, każdy przez to przechodził.
@Mariusz_Drugi Nikt nie mówi że pad jest na równi z myszką pod względem precyzji, a jak tak mówi to znaczy że kłamie lub się nie zna. Granie w FPS na padzie jest wspomagane przez grę właśnie przez brak precyzji, ale nawet mimo tego granie w FPS na konsolach jest znacznie trudniejsze niż na PC.