Wpis z mikrobloga

Co jest skuteczniejsze?

Dobra edukacja seksualna, zgodna z aktualnym stanem nauki?

Czy może konserwatywne podejście do tematu, gdzie po prostu wstrzymujemy się z seksem aż do znalezienia 'tego jedynego księcia/księżniczki z bajki', tak jak pan Jezus powiedział?

Jak edukacja wpływa na 'rozpustę' wśród młodzieży? Czy po dobrej edukacji seksualnej młodzież zachodzi częściej w przypadkową ciążę? Czy może zaczynają k----ć się po krzakach w wieku 12 lat?

Odpowiedź na te pytania możemy znaleźć w takim fajnym badanku:

Abstinence-only and comprehensive s-x education and the initiation of sexual activity and teen pregnancy.

Niestety, wielu wykopków może się wielce zasmucić. Okazuje się, że SCIENCE BITCH.

Adolescents who received comprehensive s-x education were significantly less likely to report teen pregnancy than those who received no formal s-x education

Młodzież, która otrzymała rzetelną edukację seksualną może się pochwalić niższym wskaźnikiem zachodzenia w przypadkowe/niechciane ciąże.

there was no significant effect of abstinence-only education. Abstinence-only education did not reduce the likelihood of engaging in vaginal intercourse

Podejście abstynencji aż do znalezienia partnera kompletnie nie ma wpływu na to, w jakim wieku kobieta zdecyduje się na s--s. #bekazkatoli

but comprehensive s-x education was marginally associated with a lower likelihood of reporting having engaged in vaginal intercourse

Jednakże, okazało się, co prawda w delikatnym stopniu, ale więcej to niż zero z poprzedniego punktu, że rzetelna edukacja sprawia, iż kobiety decydują się później uprawiać s--s, niż w okresie nastoletnim.

I na koniec badania wniosek:

Teaching about contraception was not associated with increased risk of adolescent sexual activity or STD.

To, że kogoś nauczono o seksie nie sprawia, że młodzież jest bardziej skłonna do R U C H A N K A, albo do zachorowania na chorobę przenoszoną drogą płciową.

Także gadanie, że edukacja seksualna, gumki w szkołach i inne pierdoły prowadzą do rozpusty i degrengolandii można włożyć między bajki. #bekazpodludzi, którzy negują potrzebę dobrej edukacji seksualnej w szkołach.

Także jeżeli ktoś przespał ostatnie dwa-trzy lata pod kamieniem, polecam zapoznać się z programem edukacji seksualnej w polskich szkołach. Dość rzec, że jest skrajnie ideologiczny i bardzo... Hmmm, konserwatywny.
#neuropa #takaprawda #ciekawostki #edukacja #szkola
  • 36
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PtasiBrzuch: naucz się czytać, pięknie Ci wypunktowałem dlaczego tak jest i bynajmniej nie przez "burzenie światopoglądu". Jak to nie jest merytoryczne rozbicie pseudo wykresu, to ja nie wiem. Swoją drogą to co robisz teraz też ma swoją nazwe - projekcja.

Czyli samotne matki to poprostu lesbijki?? XDDD


@PtasiBrzuch: nie wszystkie, uznałem że wystarczająco zrozumiałe przekazałem swoją myśl w zdaniu, które zaczyna się od "kto wie, ile z tych
  • Odpowiedz
Każdy po szkole podstawowej wie że nosicieli jest około 0,5-1% i ten udział jest taki sam


@PtasiBrzuch: xD i tu dochodzimy do pięknej konkluzji. Zastanówmy się, dlaczego sto procent związków homoseksualnych posiadających dzieci, czy to z banku spermy jeśli to lesbijki, czy to z surogatek, jest traktowanych w świetle prawa jako "niepełna rodzina". No kurcze, nie mam pojęcia. Może Ty mi podpowiesz? Może ma to związek z marszami równości? Hmmmmmmmmmmmmmm...
  • Odpowiedz
@PtasiBrzuch: oj brakuje Ci argumentów, no cóż, witam na czarno, oszczędzę Ci dalszego wstydu xD wracaj do patostreamów, czy jak tam lubisz spędzać czas.

Powtorze raz jeszcze, nie spodziewałem się, że zrozumiesz chociaż połowę tego znaleziska. Sądząc po szybkości odpisania na mój komentarz nawet dwóch zdań nie przeczytałeś xD.

No i znalezisko wywołało nieziemski ból d--y 4konserwy, nawet się wołali do zakopywania, tak im brakło argumentów ( ͡° ͜
  • Odpowiedz
@Nieprzyjazny_Ziemniak: http://www.polishexpress.co.uk/liczba-nastoletnich-ciaz-na-wyspach-najnizsza-w-historii-ale-wciaz-jedna-z-najwyzszych-w-ue

pytanie na ile wiarygodne są tutaj te liczby, ale cały artykuł ma obrazować pozytywny wpływ edukacji seksualnej w UK, także prędzej bym się spodziewał że wyniki będą podkręcone na plus, jeśli w ogóle.

No i tutaj masz, że wprowadzili duży program do szkół, po czym po 10 latach są dalej w topie Europy Zachodniej. Akurat w artykule traktują, to jako sukces, ale moim zdaniem jeżeli by młodzież miała
  • Odpowiedz
@Nieprzyjazny_Ziemniak:

Czy po dobrej edukacji seksualnej młodzież zachodzi częściej w przypadkową ciążę?

A ktoś tak twierdzi? Śmieszny chochoł.

co by nie kopiować po raz setny listy, to wymienię kilka z głowy - wspólne rozliczenia podatkowe, prawo dziedziczenia, prawo do stanowienia o współmałżonku w
  • Odpowiedz