Wpis z mikrobloga

https://www.wykop.pl/link/4590061/zaden-czarnoskory-naukowiec-nie-zdobyl-nobla-w-ciagu-ostatnich-100-lat/

NIE NO HEHE MATI NIE MOGEM ŻADEN MURZYN NOBLA NAUKOWEGO NIE ZDOBYŁ W OSTATNICH 100 LATACH NO CO ZA DEBILE NO

To tytułem przypomnienia:
- ostatni polski naukowy Nobel to rok 1911
- żadnemu polskiemu mężczyźnie nie udało się zdobyć naukowego Nobla
- Maria Skłodowska-Curie zdobyła go tylko dlatego, że wyjechała z tej dziury (w XIX wieku kobiety nie mogły studiować na ziemiach polskich)

#neuropa #bekazprawakow
Pobierz mq1 - https://www.wykop.pl/link/4590061/zaden-czarnoskory-naukowiec-nie-zdobyl-nobla-...
źródło: comment_fbExKCQXDaqBhtjpUonWPz0tcsnuwalw.jpg
  • 155
byłeś kiedyś na Wawelu?w Gnieźnie?na jakimkolwiek zamku?to jest nasza historia. Mimo potopu i dziesiątek okupacji mamy tożsamość narodowa .


Dla przykładu wspominane tu wcześniej przez któregoś lewaka 'imperium ghany'. Gdzie jest dzisiaj? Istniejące obecnie państwo Ghana uzurpuje sobie prawo do nazwy. Nawet nie jest to w jej granicach państwa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Grabek_zielonka

O tak, bo polskie granice się nie zmieniały.

Nie rozumiesz jak olbrzymia jest Afryka.
Pobierz rzep - > byłeś kiedyś na Wawelu?w Gnieźnie?na jakimkolwiek zamku?to jest nasza histor...
źródło: comment_2m9wD6BuCdbNxYQYwy8Vk0VtV7nLNNF2.jpg
Uwielbiam tę merytoryczne wpisy..

obrzucanie gównem na zmianę Polaków i murzynów..

Co tam że rasa i naród to dwa różne światy..


@Sarza01:

Jeśli ktoś przypisuje jakieś cechy całej rasie bez patrzenia na jej sytuację historyczną, to dlaczego nie możemy robić tego względem narodu?

Zresztą - genetycznie Polak różni się od Niemca, Anglika czy Francuza.
Pobierz rzep - > Uwielbiam tę merytoryczne wpisy.. 
obrzucanie gównem na zmianę Polaków i mur...
źródło: comment_QFfdqQt4FHcSq7rF2MowiPp68soQO7vt.jpg
Jeśli ktoś przypisuje jakieś cechy całej rasie bez patrzenia na jej sytuację historyczną, to dlaczego nie możemy robić tego względem narodu?


@rzep: takie przypisywanie zawsze będą stereotypowe i nie będzie oddawało istoty rzeczy. Tak jak porównania rasy do narodu gdzie skala jest zupełnie inna. Może porównajcie poprostu europę z afryką? Tylko wtedy nie wyjdą wam wnioski pod teze jak teraz.
teraz można by wysnuć wniosek, że pomimo, iż czarnych jest 30 razy więcej niż polaków to i tak nie zdobyli żadnego nobla. Pasuje taki tok rozumowania?


@Sarza01: Można, tylko będzie to wniosek nieprawidłowy. No chyba, że przyjmujemy rozumowanie, że Polacy to debile, bo inne nacje nas prześcigają zdecydowanie w przeliczeniu na nobla/populacje.
francuz ma więcej wspólnego z murzynem z byłych kolonii niż z polakiem


@NieBojeSieMinusow: pojęcie "cywilizacji zachodniej" w ujęciu Francuza, Niemca, czy Anglosasa a wykopka to dwie różne sprawy. W XIX wieku nauki społeczne zarysowały punkt widzenia białego przedstawiciela wyższych klas kilku mocarstw imperialnych i tak zostało na długie dekady. Do niedawna w monografiach historii Europy wydawanych na zachodzie prawie nie dawano #!$%@? o Polskę, Czechy czy Irlandię. Polecam poczytać Daviesa, który
Można, tylko będzie to wniosek nieprawidłowy. No chyba, że przyjmujemy rozumowanie, że Polacy to debile, bo inne nacje nas prześcigają zdecydowanie w przeliczeniu na nobla/populacje.


@rzep: no właśnie na wstępie przecież założyliście że: Polacy do debile bo nie zdobyli przez ostatnie 100 lat żadnego nobla.
Więc teraz z 40 mln polaków nie ma żadnego nobla i z 30x większej grupy czarnych też niema żadnego nobla.
Jakie wnioski z tego możemy wysnuć?
Może tylko powiem, że Ci sami Polacy stworzyli jako taki cywilizowany kraj.


@Marek1991: no nie bardzo. Gdyby nie Mieszko i elity które niemalże siłą wciągnęły nas w krąg cywilizacji zachodniej to byśmy dalej mieszkali w ziemiankach. Budowaliśmy romańskie kościoły i gotyckie zamki ale sami u zarania swej państwowości niczego nie odkryliśmy wszystko przynieśli do nas obcy.

Ale z was dzbany. Nie rozróżniacie narodowości od rasy? Gdyby nie mirko, nie wiedziałbym, że
Nie. Wyśmiane zostało podejście wykopków do Nobli zdobywanych przez czarnych. Bo skoro to świadczy o inteligencji to jak to się mówi "przyganiał kocioł garnkowi".


@rzep: właśnie Ci udowodniłem, że taki argument to inwalida, skoro 30x większa grupa którą stawiacie na równi ma podobne osiągnięcia. Wg was 1=30, nie widzisz tu pewnych niejasności?
@rzep: Jeszcze raz Ci to wytłumaczę
Afryka - 1,2mld ludzi - 0 nobla
Polska - 40mln ludzi - 0 nobla.
O kim to gorzej świadczy? Komu jest cieżej zdobyć nobla mino 30x większej ilości "jednostek" intelektualnych?
Moim zdaniem podany przez opa przykład jasno wskazuje kto ma większe trudności w zdobyciu nobla.
Śmiem twierdzić, że polacy jednak mogli by coś zdobyć gdyby było ich 30 razy więcej, w końcu jest wtedy 30X
właśnie Ci udowodniłem, że taki argument to inwalida, skoro 30x większa grupa którą stawiacie na równi ma podobne osiągnięcia. Wg was 1=30, nie widzisz tu pewnych niejasności?


@Sarza01: Gdzie ja stawiam na równi? Ja pokazuje, że na ilość Nobli ma wpływ sytuacja ekonomiczna danej grupy. I Polacy nie mają mniej Nobli, bo są głupsi, tylko dlatego, że nasza nauka leży.
Ja pokazuje, że na ilość Nobli ma wpływ sytuacja ekonomiczna danej grupy.


@rzep: hahaha gdzie niby o tym wspomniałeś w rozmowe ze mną? porównujemy suche dane, ale jak widać to co z nich wynika przestało się podobać.
@BojWhucie: Kurcze nie wiem czy trolujesz czy to na serio ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) A rzeczywiście faktem jest, że Polska była z każdej strony ruchana na potęgę w ciągu ostatnich kilkuset lat, dlatego nasze zacofanie (na szczęście nie jakieś wielkie) w stosunku do państw zachodnich nie jest niczym dziwnym.
hahaha gdzie niby o tym wspomniałeś w rozmowe ze mną? porównujemy suche dane, ale jak widać to co z nich wynika przestało się podobać.


@Sarza01: O czym ty w ogóle do mnie rozmawiasz?

Rozumowanie wykopków w znalezisku jest takie, że czarni nie mają Nobli bo są mniej inteligentni.

Ja mówię, że nie są mniej inteligentni, tylko ich sytuacja przez paręset lat sprawiła, że nie mieli zbytnio jak pracować naukowo.

A jeśli