Wpis z mikrobloga

Którego używanego Garmina warto kupić na długie (około ośmiu godzin) wycieczki rowerowe? Głównym założeniem jest nawigacja po ustalonej wcześniej trasie na kompie, bo nie raz traciłem masę czasu na wyciąganie telefonu i sprawdzanie dokąd trzeba jechać. Dodatkowo oczywiście funkcja licznika i loggera śladu GPS. Mam obecnie na uwadze Garmina Edge 810 w wersji Bundle z pulsomierzem i licznikiem kadencji oraz gołego Garmina Edge 1000. Synchronizacja ze smartfonem jest mi zbędna, bo go na długie trasy zwyczajnie nie biorę. A może jest cos równie wartego uwagi z czytelnym wyświetlaczem i podobnymi funkcjami?


#garmin #nawigacja #rower #szosa #mtb #tylkorower #cyclocross #gps
  • 13
  • Odpowiedz
@Lipwig: bez smartfona się nie da niestety. W sensie jak ustawisz w domu to możesz jechać bez telefonu, ale jak chcesz coś zmienić albo jechac pod inny adres to potrzebujesz telefonu do ustawienia tego adresu na Wahoo. Mapy uzywam tylko jako turn by turn navi. Sama mapa na Wahoo mało pokazuje, ale ona tam jest żeby Cię prowadzić jak nie masz nawigacji turn by turn.
  • Odpowiedz
@Lipwig: Mapy masz standardowo całego świata w urządzeniu, ogólnie najlepiej połączyć sobie wahoo ze strava i jak zaplanujesz tasę na kompie przez stravę to wahoo samo sobie synchronizuje (przez wifi). W czasie trasy masz monochromatyczną mapkę dobrze widoczną i cąłkiem ładnie się jedzie, możesz dorzucać wskazówki (niektóre serwisy dają domyślnie) i przed zakrętem zacznie pikać że za 200m masz skręcić itp (większość osób wyłączy to od razu bo za dużo
  • Odpowiedz
Zobacz sobie


@mmichal: No muszę przyznać, że ten Lezyne Mega C jak na razie mi się podoba bardziej niż Wahoo.

bez smartfona się nie da
  • Odpowiedz
@Lipwig: ale co chcesz ustawiać bez telefonu? zmieniać w trakcie jazdy pola danych czy robić aktualizację softu. Smartfon potrzebny jest w trakcie jazdy do głównie: wyznaczania ad-hoc tras jeśli nie masz gotowych wcześniej i żeby live-tracking działał. Poza tym do niczego nie jest potrzebny do użytkowania wahoo.
W każdym innym nie-mapowcu wgrywasz trasę/ślad przed jazdą.
  • Odpowiedz
@Lipwig: ja mam 810. Na dłuższe wycieczki sprawdzi się, ale bez aktywnej nawigacji (co innego jazda po śladzie). Ostatnio jechałem z kolegą w małym "wyścigu" - ja miałem włączoną nawigację w Garminie 810, a on w Wahoo Element Bolt. Po kilku godzinach ja musiałem po wyłączyć navi, bo bateria by całkowicie padła. Kumpel dojechał do samej mety na navi.

No i tak jak ktoś już pisał - 810 swoje lata
  • Odpowiedz
@trace_error + @jepek: A jak to jest z Wahoo w sytuacji zboczenia z wcześniej wgranej na komputerze trasy? Przekalkuluje do najbliższego punktu czy sztywno będzie się trzymać trasy? Jak z mapą offline? Jest w miarę precyzyjna?
  • Odpowiedz
@Lipwig: nie przekalkukuje. powiadomi Cię jak wrócisz na trasę w dowolnym jej punkcie. Przeliczanie mają tylko w pełni "mapowce".
Mapa offline bazuje na open-street-map. Ostatnio jeżdżę po polnych drogach i te przejezdne są oznaczone.
  • Odpowiedz