Wpis z mikrobloga

Ja, zakładając konto na wykopie w 2015 roku:

-zatwardziały korwinista, propagandzista korwinizmu na wykopie
-neuropa to zło wcielone opłacone przez lobby
-konserwy to kwiat narodu polskiego
-hurr durr patryjota, husaria, odzyskać Kresy Wschodnie
-piwniczak bez przyjaciół
-fanatyczny katolik- obrońca religii i Kościoła w internecie
-wielko Polsko katolicko
-homofob
-popierający nacjonalistów
-antyaborcjonista
-wrogo nastawiony do ateistów

Ja w 2018 roku:

-bezpartyjny
-antykościelny, antyreligijny
-rozdział państwa od Kościoła- za wypowiedzeniem konkordatu
-tolerancyjny dla innych orientacji seksualnych
-pro-aborcyjny
-słaby patriota
-nietrawiący nacjonalistów
-śmiejący się z korwinizmu
-już nie piwniczak, mam wielu znajomych
-neuropa to zbiór ludzi kierujących się logiką, rozumem
-konserwy to dzieciaki piwniczaki z wypranymi mózgami

W 2015 roku śmiałem się, gdy mówiono mi, że jeszcze wyrosnę ze swoich prawicowych poglądów, a tu proszę.

#neuropa #religia #katolicyzm #bekazkatoli #bekazprawakow #homoseksualizm #korwin #polityka
  • 137
  • Odpowiedz
@Dobre_bo_z_Marcepanem: miałem podobnie, tylko nigdy nie byłem homofobem i nie wierzyłem w spiski. Ale Korwin mocno, precz z pedagogiką wstydu, narodowcy nie są tacy źli a KK to w sumie ma więcej plusów i minusów.

Trwało to u mnie jakieś 4 lata, najpierw wyrosłem z korwinizmów (głównie dlatego, że poszedłem na ekonomię na 2 kierunek :) ), potem z KK, a na końcu z godnościowego patriotyzmu. Muszę powiedzieć, że znacznie
  • Odpowiedz
@ediz4

jeśli ktoś ma poglądy oparte o jakieś wartości to przejście z lewa na prawo i odwrotnie jest niemożliwe.


Jesteś żywym przykładem na to, że prawaki są niedouczonymi dzbanami.
  • Odpowiedz
wyśmiewaniem u Polaków tych samych cech, które są zachwalane u obcokrajowców


@NoMercyIncluded: w praktyce pedagogiką wstydu nazywany jest każdy przejaw demitologizowania historii Polski lub dyskusji o problemie współczesnej Polski. Nie podoba ci się pokój ryski - pedagogika wstydu. Uważasz, że Piłsudski był autokratą - pedagogika wstydu. W dyskusji o polskiej tolerancji wspominasz, że z państwem bez stosów to ściema - pedagogika wstydu. W dyskusji o 2 WŚ wspomnisz, że Polacy
  • Odpowiedz
@Hound:

Natomiast ile nie myślę o swoich obecnych poglądach, ile bym nie czytał, ile bym się nie uczył, to dalej nie potrafię "zajść dalej". Więc wychodzi na to, że to są jednak te optymalne, najbardziej zdroworozsądkowe poglądy.


Bardzo mnie cieszy, gdy ktos poszukuje "optymalnych" pogladow (o ile takie w ogole istnieja, bo przeciez koniec koncow wynikaja z kilku poczatkowych aksjomatow jakie postanawiamy; nawet dwoch utylitarian rozniacych sie w kwestii wag uzytecznosci, moze dojsc do innych "idealnych" systemow). Ciekaw zatem jestem jaki jest ten twoj optymalny zestaw pogladow. Pytam z czystej ciekawosci; 100% lewicowy?
-Zniesienie
  • Odpowiedz
@tell_me_more: Meh, mówisz o skrajnościach, mi chodzi o takie jawnie szkodliwe akcje, jak wyśmiewanie prób wspierania lokalnych producentów, bo przecież "kapitał nie ma narodowości". Potem tworzą się z tego potworki powiązań myślowych i człowiek odruchowo łapie kompleksy.

A z nadmierną krytyką wszyscy wiemy, jak jest. Obrzucić błotem łatwo, zestawić z faktami już trudniej i nie zawsze znajdzie się bohater, któremu się chce. I konserwy i neuropa cierpią na te schorzenie,
  • Odpowiedz