Wpis z mikrobloga

Ja, zakładając konto na wykopie w 2015 roku:

-zatwardziały korwinista, propagandzista korwinizmu na wykopie
-neuropa to zło wcielone opłacone przez lobby
-konserwy to kwiat narodu polskiego
-hurr durr patryjota, husaria, odzyskać Kresy Wschodnie
-piwniczak bez przyjaciół
-fanatyczny katolik- obrońca religii i Kościoła w internecie
-wielko Polsko katolicko
-homofob
-popierający nacjonalistów
-antyaborcjonista
-wrogo nastawiony do ateistów

Ja w 2018 roku:

-bezpartyjny
-antykościelny, antyreligijny
-rozdział państwa od Kościoła- za wypowiedzeniem konkordatu
-tolerancyjny dla innych orientacji seksualnych
-pro-aborcyjny
-słaby patriota
-nietrawiący nacjonalistów
-śmiejący się z korwinizmu
-już nie piwniczak, mam wielu znajomych
-neuropa to zbiór ludzi kierujących się logiką, rozumem
-konserwy to dzieciaki piwniczaki z wypranymi mózgami

W 2015 roku śmiałem się, gdy mówiono mi, że jeszcze wyrosnę ze swoich prawicowych poglądów, a tu proszę.

#neuropa #religia #katolicyzm #bekazkatoli #bekazprawakow #homoseksualizm #korwin #polityka
  • 137
  • Odpowiedz
My bad - zamień największe na "drugie w kolejności największa". Teza pozostaje bez zmian.


@Dutch: Gdyby pozostała bez zmian to nie miałbyś tak drastycznego spadku poparcia, a drobne różnice jak u innych. I tak jak inni, ja tak samo wyrosłem z korwinizmu, z momentem kiedy zacząłem dorosłe życie, a nie licealne czy studenckie #!$%@? o dzikim rynku sprzedaży paróweczek. Ten człowiek jest chodzącym żartem niszczącym prawicowe gospodarczo poglądy wśród ludzi,
  • Odpowiedz
@XpedobearX:
Misiu, ale ja nie jestem żadnym rycerzem Korwina, czytając niektóre jego wypowiedzi albo obcując ze zwykłym chamstwem ("homosie", Boni) włos mi się na głowie jeży. Po prostu neguję tę śmieszniutką narrację że z poglądów wolnościowych "się wyrasta". Nijak się nie wystarcza, zwyczajnie - seniorzy 55+ plus (na moment tamtego badania) żyją często mentalnie w PRL, często przegrali w trasnformacji, optują za bezpieczeństwem socjalnym, #!$%@? "bogaczom", charakteryzują się fanatyczną religijnością.
  • Odpowiedz
@Dutch: Wiadomym jest, że tendencja zmieni się tak jak i pozostaje mentalny PRL w głowie wielu ludzi, lecz również uważam, że z czystego korwinizmu (poparcia dla niego) się wyrasta, a nie z jako takich wolnościowych i gospodarczych myśli. Bo to co proponuje ten człowiek jest często jedynie dobrym humorem i jak ktoś napisał: wolność dla nich jest dopóty robisz to co nam się podoba.
  • Odpowiedz
@XpedobearX:
Zgadzam się. Jedno nad czym bardzo ubolewam, to że nie ma sensownej liberalno-wolnościowej alternatywy. No bo kto, Tanajno? :)
Nowoczesna taką się kiedyś jawiła, teraz niestety licytuje się na pińset plusy i żłobki z PiSem.
  • Odpowiedz
@Dutch
Przecież na obrazku który sam podlinkowałeś Ozjasz ma
16,8% w przedziale między 18-29 następnie 4,8% dla 30-39 potem kolejno 2,6%, 1,8%, 0,6%.
Czyli ciągły spadek. Potwierdza on więc tezę że z Korwinizmu się wyrasta a nie jej przeczy.
Jeszcze rzucanie Goebbelsem samemu podając fałszywą informację... ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@XpedobearX: Widzę że edytowałeś:

Czy wiesz, że gdyby świat był taki banalny to niejeden by użył tych rad i został królem na 50 lat w niejednym państwie tworząc gigantyczną prosperitę na której by się nachapał 10x tyle co obecnie? Ukochany wybraniec ludu na zawsze xD

Tak to niestety nie działa :) Demokracja to nie merytokracja. O czym boleśnie przekonała się lewa strona sceny politycznej po zwycięstwie Trumpa i Brexicie. Ciekawostka
  • Odpowiedz
@MrNobody567:
Jakbyś jeszcze Kapitanie Obwiesiu przeczytał całość dyskusji, zamiast biec zaorać mnie komentarzem, to może byś się skapnął, że tak - rąbnąłem się. JKM nie ma największego poparcia w grupie 30-39, tylko drugie największe - co niewiele zmienia w kwestii "wyrastania" z niego.
  • Odpowiedz
@Dutch: Chodziło mi o to, że serwuje puste truizmy, które mają magicznie rozwiązać wszystkie problemy świata. Bo ludzie kochają proste rozwiązania i Korwin również dociera dlatego do młodych bo lubią złote rady i pomysły genialnego dziadka, a kto się nie zgadza to głupek, lewak itp. Świat nie jest tak prosty i nie ma złotych rad bo gdyby były to jestem 100% przekonany, że ktoś by je wykorzystał znacznie wcześniej w
  • Odpowiedz
@maciek-rudol:

Też zaliczyłeś taki postęp i na przykład dołączyłeś do tego co niektórzy nazywają elitą, czyli czy zostałeś kimś w rodzaju sędziego czy lekarza?


"Elity" zazwyczaj skręcają na prawo (przynajmniej w kwestiach gospodarczych). Dziwnym trafem im wyższy dochód, większa odpowiedzialność życiowa i im wyższe obciążenie daninami publicznymi, tym większa szansa że ktoś porzuci ideały z kanapy w KrytPolu i oddali się od głosowania np. na Partię Razem ;)
  • Odpowiedz
@Dobre_bo_z_Marcepanem kłamca z neuropy robi gównowpis a pelikany łykają. To że jest głupi i ze swojej smutnej, socjalistycznej przypadłości próbuje czynić cnotę nie znaczy, że nagle świat jest zupełnie inny i czarne jest białe a białe czarne. Jesli zas konkretne poglady przypisujecie "dojrzałości duchowej", stanowi posiadania, czy miejscu zamieszkania to jesteście hipokrytami zmieniającymi zdanie w zależności od własnej sytuacji, a nie stanu faktycznego i czyni was to równie upośledzonymi co autora
  • Odpowiedz
@Hound:

Absolutnie, tożsamość narodowa to zło i kołtuństwo.


Jezeli bedziesz jedyna ryba w oceanie, ktora nie zamierza zjadac innych, to zostaniesz zjedzony i twoje poglady rowniez. Ba, jezeli nawet wszytkie ryby przestana jesc inne ryby, to wystarczy jedna, ktore reszte zezre. Co z tego ze Ty odrzucisz swoj narod, skoro inny narod w dalszym ciagu moze Ciebie odrzucic, do kogo wtedy wrocisz po wsparcie? Myslisz ze Polak w czasie II WS mogl zwyczajnie postanowic od teraz byc Niemcem i problem z glowy?
  • Odpowiedz
Ba, z dekadę temu byłem też homofobem. Też wystarczyło tu tylko poszerzyć horyzonty i trochę pomyśleć nad tematem.

Natomiast ile nie myślę o swoich obecnych poglądach, ile bym nie czytał, ile bym się nie uczył, to dalej nie potrafię "zajść dalej". Więc wychodzi na to, że to są jednak te optymalne, najbardziej zdroworozsądkowe poglądy.


@Hound: Otóż nie. Po prostu nie. Mylisz się w całej rozciągłości. Po prostu uległeś propagandzie która
  • Odpowiedz