Wpis z mikrobloga

@priri: powiedz to w szczególności transwestytom, że nie są trans. Dzióbku trans między innymi transwestyci, transseksualiści oraz transgenderyści. Z reguły właśnie to odróżnia transwestytów od transseksualistów, że ci pierwsi nie mają dysforii, a jedynie czasowo potrzebują pofunkcjonować w roli koniety. Ci drudzy (transseksualiści) są uriodzeni kobietą lub mężczyzną w złym ciele - stąd mają dysforię. Więc kochanie nie sącz niewiedzy.

NIE DLA TRUE TRANS - dołącz się i zwalczaj toksyczną część
@priri: @TurtleHerd: TRANSwestytyzm nawet ma w nazwie "trans", więc jak to nie są trans? Nie są transseksualni, bo to co innego, ale dlaczego zakładasz, że słowo "trans" jest zarezerwowane dla transseksualizmu? Na moją logikę to w sumie też podpadają pod parasol "trans" ¯\_(ツ)_/¯
@NKPL: no cóż, w takim razie można rezerwować "trans" dla wszystkiego co ma trans w nazwie, ale mówiąc trans jako osoba transpłciowa nie masz na myśli jakiegoś dziadka co lubi się przebierać w sukienke tylko osobe transpłciową
@priri: Nikt nie twierdzi chyba, że transseksualizm to to samo co transwestytyzm. Co do reszty to mi osobiście jest to obojętne jak kto się lubi ubierać albo co go podnieca, bo to nie moja sprawa (dopóki nie krzywdzi tym nikogo innego).