Wpis z mikrobloga

Mam problem z telewizorem philips 50pus6703/12. Podłączony Xbox One S, włączone 4k UHD w telewizorze jak i na konsoli powoduje, ze podczas gry w FIFA 19 momentami gra przycina tak jakby obraz nie nadążał z wyświetlaniem. Momentami gra działa bez problemu, a jak wyłącze na telewizorze 4K to w ogóle jest bez problemów. Zastanawiam się czy wpływ na to może mieć kiepskiej jakości kabel HDMI? Szczerze to już nie pamietam czy ten kabel którego używam jest z zestawu z xboxem czy jakiś randomowy tani. Ewentualnie jakieś inne propozycje rozwiązania problemu? Oprogramowanie xboxa i telewizora aktualne.
#problem #fifa19 #xboxone #hdmi #telewizory #rtv #kiciochpyta
  • 25
@adizj: Sprawdź opcje telewizora. Co prawda nie wiem jak jest w tv Philipsa, lecz podobna sytuacja pojawia się na telewizorach Samsung jeżeli włączoną masz opcję "Czysty obraz cyfrowy" i "Motion Plus" - czyli dodatkowe efekty zupełnie psujące granie na konsolach. Jeżeli masz włączone jakieś opcje poprawiające obraz w tv - wyłącz je i sprawdź efekty.
  • 0
@shopgamer: z tego co czytałem to musi obsługiwać hdmi 2.0, raczej powinien bo najstarszy kabel kupowałem w 2015, a 2.0 jest od 2013, ale dla pewności spradze
@adizj: Ok ale kabel nie będzie powodował opóźnień w obrazie, po prostu nie wyświetlał by obrazu jakby nie był kompatybilny. Zacznij od najprostszych rzeczy czyli ustawień tv :)
@adizj Wszystko zależy od tego jak daleko siedzisz. Ja mam 55' i z odległości nawet 3m jest widoczna mocno. One X to nie tylko 4k, ale i więcej szczegółów, czy większa płynność.
  • 0
@jkbck: około dwa metry. Jak kupowałem One S to jeszcze nie było One X, zreszta wtedy 4k nie było mi potrzebne i się zastanawiam czy jest sens teraz wymieniać. Ale z tego co czytam na stronie Microsofta na One S gry o niższej rozdzielczości są skalowalne do 4k, wiec teoretycznie nie powinno być tego problemu ze ścinaniem się obrazu
@adizj Przesiadłem się dosłownie kilka dni temu. Widziałem Forzę Horizon 4 na 1S i widzę teraz na 1X. No tam nie było 4k na pewno :p
Jeśli tylko masz fundusze, to zdecydowanie warto zrobić upgrade.
  • 0
@jkbck: wiadomo, że skalowana na pewno będzie gorsza, ale mogłoby chociaż nie zacinać ;) aktualnie gram tylko w fife no i pewnie forze sobie kupię, dla tych dwóch gier raczej nie ma sensu na razie, może z czasem się zdecyduje wymienić