Wpis z mikrobloga

@Roniq: Gekon orzęsiony. Jeśli dużo pracujesz a chcesz mieć zwierzaka który nie zajmuje ci dużo czasu to jest to idealny wybór. Szczególnie że ten gatunek nie wymaga dodatkowego doświetlania a temperatura pokojowa w zupełności wystarcza.
@Rain_: Niektórzy twierdzą ze są w stanie wychować na tyle że reaguje na wołanie i sam wchodzi na rękę jednak ja tyle cierpliwości i czasu nie mam. Generalnie między nie wychowanym a wychowanym różnica jest taka że niewychowany ucieka jak przestraszony jak chcesz go wsiąść a wychowanego bierzesz i się z nim bawisz i nie masz obawy ze ci się zleje na rękę ze strachu. A proces przyzwyczajania to od małego
@Czarnyczlowiek: koszt z terrarium na start i zwierzakiem to około 600 PLN. Na rok to koszt okolo 150 PLN. Nie jest to bardzo kosztowny zwierz a tak po 2 latach jak przestaje rosnąć je jeszcze mniej. Zresztą za dużego żołądka to on nie ma ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Odpaleniec: Właśnie ten rodzaj gekona nie wymaga lampy grzewczej. Jeśli masz w pomieszczeniu 22-23 stopnie to mu w zupełności wystarczy. Dodatkowo ten gatunek jest polecany dla początkujących między innymi na swoją tolerancję. Terrarium jakie mam to 80x30x40 (dł x szer x wys) i mam je od początku i jest wystarczające. Wewnątrz nie mam żadnych wymyślnych dekoracji tylko korzeń, dwie sztuczne rośliny, i kamień który córka znalazła pod blokiem. Na spodzie wysypane