Wpis z mikrobloga

@junx: Właśnie dlatego przed sygnalizatorem kierunkowym stawia się znaki zakazu zawracania. Jest takie jedno miejsce w Rzeszowie, gdzie taka sytuacja właśnie jest i zawsze się odwracam, czy akurat jakiś klaun tam nie próbuje komuś wjechać w bok, bo wjeżdżałby w tej sytuacji w dwa pasy aut skręcających w prawo i mało kto tam się ogląda, bo zakłada, że żaden dzban stamtąd nagle nie wyjedzie. No i raz mnie prawie jeden taki
Jest zakaz zawracania. Możesz zawracać jak jest ogólnie zielone światło (bez określonych kierunków) lub gdy jest strzałka w dół (albo kombo ze strzałka w dół i jednocześnie w lewo) .
@kubica941: ja ostatnio widzę coraz więcej skrzyżowań, gdzie przy takim sygnalizatorze zawracanie nie jest bezkolizyjne, bo ktoś z drugiej strony też ma w tym momencie zielone. Tak ze gratulacje, bo nie dość, że łamiesz przepisy, to i stanowisz zagrożenie dla innych.

A z tą wypowiedzią odnośnie niezostawiania odstępów brzmisz jak gość, który ma w dupie zakaz wjazdu na skrzyżowanie jeśli nie można z niego zjechać. Czyli jak niestety większość kierowców.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@idzpanstont: no to już jestem confused. Wiele długich lat tak właśnie myślałem (tak jak piszesz), ale jakoś niedawno mi Dworak (ten od Jedź Bezpiecznie) zasiał ziarno niepewności. Że jak w lewo (bez sygnalizacji) to można w lewo i zawracać chyba, że jest zakaz zawracania. Hmm..
@adibor XD gdzie skręt w lewo jest w zwykła drogę na której nigdy nie ma korka, jeszcze nigdy nie zablokowałem skrzyżowania a jezdze ok 6 lat w tym 3 zawodowo. Poprostu ludzie to dzbany którzy tylko patrzą na to co przed ich maską, a lusterka mają dla ozdoby.
@dziekuje: przedwczoraj miałem to pytanie na egzaminie, #!$%@?łem się na nim bo myślałem jak ty i nie zdałem, nie polecam #!$%@? te pytania są naprawdę z #!$%@? i nielogiczne niektóre
@junx: Czyli to ty jesteś tym cwaniaczkiem który zawraca na zakazie przez co tamujesz ruch skręcający w lewo i przecinasz bezkolizyjny ruch w prawo z poprzecznej? Wstyd.


@Mithrindil: to był żart ;) wiem, że tak nie można bo 12 lat temu jak prawko zdawałem to na kursie po mieście zawróciłem w takim miejscu zamiast skręcić, oczywiście się nie zmieściłem i w poprzek stałem a z prawej rozpędzony tir ;) była