Wpis z mikrobloga

Mireczki z #uk. I takie z pojęciem o #mortgage. Dziś zaakceptowano naszą ofertę na dom. Jutro ruszamy z aplikacja. Aktualnie tylko wynajmujemy, wiec jesteśmy first time buyers. W domu mieszka rodzina ale maja już dom wybrany. Ile mogą mniej więcej trwać formalności? #kredyt #dom
  • 17
@petugh: kupujący mój dom zostali tak wystawieni na tydzień przed finalizacją umowy zakupu domu. Kupili sobie meble, nawet samochód zmienili na SUV bo tam jakiś dojazd wyboisty był. W końcu zdecydowali się na mój i pytali za każdym razem czy na pewno się nie rozmyślę :) Ogólnie zakup domu to jest pryszcz :) Czytaj dokładnie umowę od prawnika i jak coś nie będziesz wiedzieć to pytaj go. Zachowuj wszystkie dokumenty. Nie
@patrol798: a jak zostali wystawieni? Sprzedający się rozmyslił? Mam nadzieję że u nas wszystko gładko pójdzie. Kobitka ktora sprzedaje dom chciałaby jak najszybciej się już przeprowadzić przed zimą, wiec myślę ze nie bedzie robic problemów...
@petugh: najpierw akceptuja twoja oferte. Czekaja na to ze oswoisz sie z mysla ze to bedzie twoj dom. I nagle dzwonia ze pojawil sie kupiec ktory daje wiecej. W walii i szkocji jest to zakazane ale w Anglii czesto spotykane.
Mnie tak 2 razy zrobili. Liczyli na to ze przebije nowa oferte. Oczywiscie z tekstem "masz czas do konca dnia. Za kazdym razem stanowczo odmowilem, a po kilku tygodniach dzwonili ze