Wpis z mikrobloga

#sokoolrings

Zdrowe nadgarstki

Bóle w nadgarstkach, kolejna dość częsta przypadłość praktykujących ewolucję z masą własnego ciała (przez stanie na rękach, planche), jak i w sumie adoratorów ciężarów (często widuję owijki na nadgarstki u ludzi na siłowni). Co robię, że u mnie te bóle praktycznie nie występują? (nigdy większych problemów, nigdy żadnych owijek, raz na ruski rok lekkie kłucie, które załatwiam w 2 tyg). Gdzie stoję na każdym treningu (4x/tydzień) na jednej ręce (znaczy próbuje stać xD), co daje że każdy z moich nadgarstków jest wstanie wytrzymać obciążenie 80kg (przytyłem 76kg->80kg :o), przeplatane zwykłym staniem i pompkami w staniu na rękach. A więc:

1. Dynamiczne i statyczne rozciąganie nadgarstków - dynamiczne przed każdym treningiem, dynamicznie i statycznie w dni wolne od treningów, statycznie czasem po treningu, czyli wychodzi codziennie, ale po 5 min, więc nie ma tragedii. Przykładowe zestawy, nie robić wszystkiego tylko wybrać parę ćwiczeń Zestaw 1 od 2:32, Zestaw 2, Zestaw 3
2. Rozgrzewka - niby oczywiste, ale często widzę, że rozgrzewka wygląda jak odganianie much przez 30 sekund i heja ( ͡º ͜ʖ͡º). Dynamiczne krążenia nadgarstków, jakieś jedno ćwiczenie z siły palców, później coś z dynamicznego rozciągania i dopiero wtedy heja.
3. Siła palców, nadgarstków i przedramion - na koniec treningu oraz czasem w dni wolne. Pisałem trochę po części tu, dodałbym jeszcze może to do 2:32 oraz dwa ćwiczenia na które mam ostatnio mega fazę:

- Kettlebell wrist deadlift video wchodzi już u mnie 10-12 powtórzeń z 28kg i czasem 4-5 z 32kg

- Kettlebell Wrist Turns video tutaj o wiele gorzej bo 8-10 powtórzeń z 12kg ale robię w jedną i drugą stronę

No i tyle ( ͡ ͜ʖ ͡)

Zdjęcie

W sumie nie wiem czy jest się czym chwalić :D moje 30cm w przedramieniu z 18 cm w nadgarstku.

#mikrokoksy #silownia #kalistenika #streetworkout
sokool - #sokoolrings

Zdrowe nadgarstki

Bóle w nadgarstkach, kolejna dość częst...

źródło: comment_x4J9I8fTsGTi1SxxlAac8Kenb5IZOCpq.jpg

Pobierz
  • 4