Wpis z mikrobloga

Pytanie do kupujących (teraz albo w przeszłości):

Myślę o zakupie Mako 2 z massdrop: https://www.massdrop.com/buy/orient-mako-ii-automatic-watch/talk#discussions - aktualna "aukcja". Mam pytanie o gwarancje i opłaty: ludzie w dyskusji trochę niepewnie podchodzą do tematu gwarancji zegarka, czy są jakieś wyłączenia z nią związane?
Oraz z tego co wyczytałem to przy cenie z wysyłką czyli niecałe 140$ będę musiał zapłacić też 23% podatku od tej kwoty, to prawda? Cło podobno nie powinno być naliczone.
Ogólnie według kalkulacji powinno wyjść chyba 600 ziko z groszami - warto się bawić i czekać, czy lepiej dołożyć i na miejscu kupić?
#orient #zegarki #massdrop #pomoc
  • 10
@dickdiepie: z mass dropem sytuacja jest taka że jeśli nie jest wyraźnie napisane w opisie, że posiada gwarancję to jej nie ma. Dodatkowo posiadają dość duży odsetek uszkodzonych przedmiotów. Najczęściej Massdrop jest traktowany jako możliwośc pozbycia się towarów zwróconych od klientów, np bo były uszkodzone i są po szybkiej i czesto niechlujnej naprawie. Przez to też nie spełniaja wymogów jakości wielu partnerów sprzedażowych. Często widze zdjęcia ludzi którzy narzekaja na włosy,
@koniecswiatajestbliski: wow, to naprawdę super cena, nigdzie nowego za tyle nie widziałem. Podeślij mi link, chętnie sprawdzę. @inzynier_robert: znam ta stronę a nie pomyślałem, aby tam poszukać. Tzn, ze musiałbym wybrać jakaś specjalna wysyłkę, czy „domyślna”? W ogóle rozważam zakup dwóch, w takiej sytuacji chyba lepiej aby były dwie tańsze paczki niż jedna droższa?
@unified_observer: ciekawy komentarz. Często na pepperze ludzie dają wrzutki z massdropa odnośnie zegarków. Sam nawet ostatnio zastanawiałem się czy nie zamówić jednej glycinki. Dzięki za ostrzeżenie przed tym sklepem.
@dickdiepie: Właśnie zauważyłem, że nie wiem dlaczego podają szerokość koperty 44mm. Tak naprawdę to jest dokładnie 41,5mm. Widocznie błąd na stronie. I z tym "dostawa w 24h" też polecieli bo tak jak pisałem wyżej, do mnie przesyłka szła prawie tydzień, a mieszkam stosunkowo blisko ich siedziby. No, ale uważam, że i tak lepiej niż z zagranicznych sklepów gdzie czekasz z miesiąc, a na koniec i tak prawdopodobne, że zostanie zatrzymany na