Wpis z mikrobloga

Mireczki, długo maksymalnie trzymacie otwarte mleko UHT (zwykłe, litrowe) po otwarciu w lodówce? Na opakowaniu jest napisane, że max 48 i rzeczywiście zawsze po 2-3 dniach wylewałem jak mi zostało. Jednak, jako iż używam mleka tylko jako dodatek np. do kawy, często zużywam go przez te 3 dni nawet nie do połowy. Ostatnio przetrzymałem takie tydzień, skosztowałem - smak ten sam, wygląd też OK. Powinienem się jednak czegoś bać po tych 3 dniach?

#kuchnia #gotujzwykopem #gotowanie #kiciochpyta
  • 10
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Ramak: Powinieneś się po 7 dniach bać, że Ci się skończy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Sam tak robię. Odkryłem, że mleko przestaje się nadawać kiedy się "zsiądzie" (o ile można tak to można określić). Robią się wtedy w nim takie grudki i po prostu nie wygląda już zachęcająco. Lej troche do zlewu jak nie masz pewności czy dobre.
  • Odpowiedz
@AndyMendy: A mógłbyś swojej zapytać, co mam zrobić jak wolę kawę 50/50 z mlekiem albo używam go jeszcze do innych rzeczy, gdzie śmietanka się nie nadaje?
  • Odpowiedz
@Ramak: moja nauczyła mnie i wystarczy skoro twoja na wysokości zadania nie stanęła to wylewaj pół mleka co 2-3 dni , nakręcasz przynajmniej branże swoją nieporadnością
  • Odpowiedz
@Ramak: Tydzień spokojnie. Póki nie kwaśne, a jeśli nie masz ochoty próbować to póki na powierzchni kawy nie tworzy się dziwna struktura kożuchowa.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Ramak: Trzeba powąchać, ewentualnie spróbować. Jeśli pachnie/smakuje zajebiście kwaśnie to do wyrzucenia. Tak się dzieje po ok tygodniu
  • Odpowiedz
@Ramak: 4 dni bez problemu powinno stać. jak zdarzy się, że stoi dłużej to zanim naleję sobie do kawy to wącham, a jeśli pachnie ok to kosztuję żeby sprawdzić czy smak nie zaczął się psuć. jak się zepsuje to poznasz na pewno.
  • Odpowiedz