Wpis z mikrobloga

pytanie dla posiadaczy #koty

jak nie dać się zdominować przez małego s-------a? mam kotkę, ma bodajże z 3-4 miesiące, jakoś tak i jej już tak powoli o--------a

ostatnio próbowała na mnie prychać, ale chyba nie umie i co najwyżej wyszło takie pseudo odkaszlniecie xD a jeszcze innego dnia nastroszyła ogon i tak podleciała bokiem, jakby chciała przegonić kota
uwielbia też naskakiwać na nogi i palce jak się rusza, gryzie w sumie tak lekko i jak łapie w łapki to nie wystawia pazurów, jakby się bawiła, ale no, jak urośnie to nie chcę mieć aż takiego dzikusa xD

jak się siedzi spokojnie i nic nie robi to też jest spokojna, ale wystarczy się ruszyć, albo przejść się na jej teren jak się bawi piłką i pach, skok na nogi, a nie chce się we własnym domu nie ruszać xD

czym takiego kota nauczyć posłuszeństwa? domyślam się, że to nie jest takie proste że wystarczy mu palcem pomachać i powiedzieć no no xD

gdzieś widziałem, że spryskiwacz z wodą dobrze działa, ale nie wiem czy dobrze to zawsze bezpiecznie albo dobrze dla kota

dodam że w żaden sposób nigdy jej krzywdy nie zrobiłem, a nawet jak się weźmie ja na ręce to lubi tak siedzieć, mruczy sobie, jest kochana, ale ma swoje odpadły xD

#kot #pytaniedoeksperta #pytanie #weterynaria #zwierzaczki
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@niochland: moje koty jak były małe wspinały się po zasłonach i robiły dużo różnych dziwnych rzeczy, potem się zrobiły stare i przestały szaleć :D Teraz wzięłam kotkę 4 letnią i ona jest już spokojna.
  • Odpowiedz
@niochland: ja używam spryskiwacza, oczywiście bez przesady bo kot może się obrazić. Czy kotek jest sam? Najlepiej by było jakby miała jakiegoś kompana do zabawy bo tak to niestety ty będziesz celem ataków ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@CzarneChmury: @xyz23: no to może kwestia wieku, nigdy nie miałem takiego młodego kota więc nie wiem

szczególne że no, potrafi być kochana i spokojna, ale czasami o--------a po prostu xD

@333337: nie no mi to nie sprawia jakiegoś ogromnego kłopotu, różowej nawet rajstop nie podziurawiła, bo jak coś robi to chowa pazurki i tylko w
  • Odpowiedz
@niochland: tylko nie pozwalaj jej na rzeczy typu atakowanie z pazurami/niszczenie mebli bo potem będzie ciężko ją oduczyć. No i jeśli pazurki to kłopot to weterynarz może je obciąć - sam tego nie rób bo można tylko skrzywdzić kotka
  • Odpowiedz
@niochland: jeśli staje się zbyt agresywna i ‚zapomina sie’, wpada w niekontrolowaną złość - trzeba ja przytrzymać, stanowczo, ale delikatnie, tak, żeby nie miała dużej możliwości ruchu. I trzymać aż się wyciszy i rozluźni mięśnie. Tak robią kotki z kociakami, wiedza wtedy, ze przegięły pale.
  • Odpowiedz
@huwer1001: o to dobry protip, tak ja nauczyłem robić w kuwetę, w sensie ciągle ja do niej wkładałem i jak w końcu zrobiła to dostała żarcie i głaskanie

uważam że natura to najlepsza nauczycielka, dzięki bardzo
  • Odpowiedz