Wpis z mikrobloga

pytanie dla posiadaczy #koty

jak nie dać się zdominować przez małego #!$%@?? mam kotkę, ma bodajże z 3-4 miesiące, jakoś tak i jej już tak powoli #!$%@?

ostatnio próbowała na mnie prychać, ale chyba nie umie i co najwyżej wyszło takie pseudo odkaszlniecie xD a jeszcze innego dnia nastroszyła ogon i tak podleciała bokiem, jakby chciała przegonić kota
uwielbia też naskakiwać na nogi i palce jak się rusza, gryzie w sumie tak lekko i jak łapie w łapki to nie wystawia pazurów, jakby się bawiła, ale no, jak urośnie to nie chcę mieć aż takiego dzikusa xD

jak się siedzi spokojnie i nic nie robi to też jest spokojna, ale wystarczy się ruszyć, albo przejść się na jej teren jak się bawi piłką i pach, skok na nogi, a nie chce się we własnym domu nie ruszać xD

czym takiego kota nauczyć posłuszeństwa? domyślam się, że to nie jest takie proste że wystarczy mu palcem pomachać i powiedzieć no no xD

gdzieś widziałem, że spryskiwacz z wodą dobrze działa, ale nie wiem czy dobrze to zawsze bezpiecznie albo dobrze dla kota

dodam że w żaden sposób nigdy jej krzywdy nie zrobiłem, a nawet jak się weźmie ja na ręce to lubi tak siedzieć, mruczy sobie, jest kochana, ale ma swoje odpadły xD

#kot #pytaniedoeksperta #pytanie #weterynaria #zwierzaczki
  • 11
@niochland: moje koty jak były małe wspinały się po zasłonach i robiły dużo różnych dziwnych rzeczy, potem się zrobiły stare i przestały szaleć :D Teraz wzięłam kotkę 4 letnią i ona jest już spokojna.
@CzarneChmury: @xyz23: no to może kwestia wieku, nigdy nie miałem takiego młodego kota więc nie wiem

szczególne że no, potrafi być kochana i spokojna, ale czasami #!$%@? po prostu xD

@333337: nie no mi to nie sprawia jakiegoś ogromnego kłopotu, różowej nawet rajstop nie podziurawiła, bo jak coś robi to chowa pazurki i tylko w skrajnych przypadkach je wystawia xD

dobra, będę czekać, a ją będzie czekać też kastracja
@niochland: jeśli staje się zbyt agresywna i ‚zapomina sie’, wpada w niekontrolowaną złość - trzeba ja przytrzymać, stanowczo, ale delikatnie, tak, żeby nie miała dużej możliwości ruchu. I trzymać aż się wyciszy i rozluźni mięśnie. Tak robią kotki z kociakami, wiedza wtedy, ze przegięły pale.
@huwer1001: o to dobry protip, tak ja nauczyłem robić w kuwetę, w sensie ciągle ja do niej wkładałem i jak w końcu zrobiła to dostała żarcie i głaskanie

uważam że natura to najlepsza nauczycielka, dzięki bardzo