Wpis z mikrobloga

Hej, długo nie pisałem na temat stanu zdrowia mojego syna. Wracam z nowymi wieściami.

Ostatni wpis: https://www.wykop.pl/wpis/35368993/witam-wszystkich-od-czasu-mojego-ostatniego-wpisu-/

Ostatnie wieści z tamtego wpisu to zapalenie oskrzeli i pobyt Wojtka na Odziale Leczenia Żywieniowego. W kolejnym dniu stan Wojtka się pogorszył, po kolejnych badaniach okazało się, że to zapalenie płuc.

Wojtuś został przyjęty na Oddział Intensywnej Terapii i Anestezjologi. Tam, by ułatwić mu oddychanie został podłączony do respiratora. Z posiewów i badań wyszło zakażenie gronkowcem, które to najprawdopodobniej przyczyniło się do zapalenia płuc.

Po około dwóch tygodniach zaczęło się poprawiać. Podaż tlenu z 70% zmniejszyła się do 30%. Posiewy wychodzą jałowe, bez śladu po gronkowcu. Żywienie pozajelitowe zwiększono.

Wczoraj odbyliśmy rozmowę z doktorem okulistą, który od początku kontroluje Wojtka, który z powodou retionpatii wykonał podanie doszklistkowe leku "Lucentis Ranibizumabum" oraz wykonał dwie laseroterapie. Poinformował nas, że niestety retinopatia postępuje i siatkówka zaczyna się odklejać, a jedyną szansą na to by Wojtek widział, jest operacja - witrektomia. Jedynym szpitalem, który wykonuje tą operację jest szpital w Poznaniu.

Wczoraj jeszcze nie mieliśmy potwierdzenia czy szpital w Poznaniu w ogóle podejmie się operacji, oraz czy stan Wojtka pozwala na transport. Dzisiaj dowiedzieliśmy się, że Poznań po otrzymaniu zdjęć i opisu wstępnie zgadza się na operację. Wojtek ma ruszyć w podróż liczącą 470km jutro około godziny 13.

W związku z tym, że do Poznania mamy ponad 450km i możliwe, że będziemy musieli zostać na miejscu to szukamy miejsca do ewentualnego noclegu. I zwracam się do was z prośbą o informację dotyczącą tanich hoteli, hosteli, kwater prywatnych itd. Byle było łóżko dla dwóch osób i łazienka.

Wciąż aktywna jest zrzutka na leczenie i rehabilitację Wojtusia, można tam przeczytać historię od narodzin.

https://zrzutka.pl/va2s5r

Jeszcze raz pragniemy podziękować wszystkim, którzy nawet w najmniejszym stopniu przyczynili się do pomocy, wsparli zrzutkę, udostępnili ją wśród znajomych czy samym dobrym słowem. Serdecznie dziękujemy.

Pozwolę sobie zawołać plusujących mój ostatni wpis.

#leczymywojtusia #poznan #pomagajzwykopem
  • 81